foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców w domu!”

DRODZY RODZICE!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i do nauki, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

KONKURS!!!

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego zorganizowało konkurs (szczegóły konkursu - facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego), w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami.

 

Drogi Rodzicu! Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą.
Zapraszamy do obejrzenia filmu w ramach cyklu #CRLuczyRodziców, który prezentuje 10 porad psychologa dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Miłego oglądania!

Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa | CRL Uczy Rodziców #2


Akcja #DzieciUcząRodziców

 

Koordynator akcji w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym

Sabina Płoch

Akcja edukacyjna #DzieciUcząRodziców

Nasze przedszkole oraz klasy 1–3 biorą udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych, to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. W ramach akcji każda zgłoszona placówka otrzymuje materiały do przeprowadzenia lekcji, zajęć a także specjalne zadanie do wykonania przez najmłodszych. W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji, zajęć.

Akcja edukacyjna  #DzieciUcząRodziców została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na:  https://edu.crl.org.pl/#

Zapraszamy do oglądnięcia filmu na temat bezpieczeństwa

.

Koordynator akcji w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym

Sabina Płoch

DZIEŃ LICZBY ∏

Gdy Eratostenes obliczył obwód Ziemi, zyskał wystarczające dane, żeby obliczyć także jej średnicę. W tym celu potrzebował jeszcze specjalnej liczby, która fascynowała starożytnych uczonych na długo przed okresem greckiego antyku – była nią „pi” zwana też ludolfiną. Liczba ta, na której oznaczenie stosuje się grecką literę, określa stosunek obwodu koła do jego średnicy. Z wiadomych względów nieco inaczej niż planowaliśmy obchodziliśmy w tym roku „Dzień liczby ∏”. Chętni uczniowie pracowali w domu. Eksperymentalnie wyznaczyli jej wartość oraz tworzyli plastyczne obrazy techniką zentangle. Prawdziwe arcydzieła stworzyli: Aleksandra Kielar, Franciszek Romanik i Marcelina Pitucha, a z dużą dokładnością liczbę wyznaczyli: Milena Nowak, Aleksandra Obacz, Maja Bedrejczuk i Franciszek Romanik.

MarceliNa Pitucha Franek Romanik1Aleksandra Kielar

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W POGWIZDOWIE NOWYM

OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH
w okresie od
  od 1 kwietnia 2020 r. do 31 lipca 2020 r.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 27 marca 2020 r.  o godzinie 10.00

Dodatkowe materiały i informacje u pani Małgorzaty Pruchnik - intendentki

Więcej na stronie BIP...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341158
Dziś352
Wczoraj403
Tydzień755
Miesiąc12877
Wszystkie dni341158

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.