foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

AUDYCJA MUZYCZNA MOBILNEJ FILHARMONII PT. „Z NOWYM ROKIEM, TANECZNYM KROKIEM"

24.02.2020 r. po raz kolejny w naszej placówce gościła Mobilna Filharmonia z koncertem pt. „Z nowym rokiem, tanecznym krokiem". Przedszkolaki i uczniowie klas I – III poznali krótką historię powstania tańców nieodłącznie związanych z karnawałem tj. samba, salsa, cha-cha oraz tango, które do Europy przywędrowały z Argentyny, Brazylii czy Kuby. Podczas koncertu została zaprezentowana muzyka, która towarzyszy nam podczas wielkich bali karnawałowych. Dzieci usłyszały m.in. „Szumią jodły na gór szczycie" jako Polonez inaugurujący koncert, „Odę do radości” zagraną w rytmach samby, Etiudę F. Chopina w rytmie Bossa novy, Mazurka F-Dur F. Chopina w rytmach cha-chy, „Libertango” A. Piazzolla, „Marsz Turecki” W. A. Mozarta. Utwory zostały wykonane m.in. na perkusji, pianinie cyfrowym, skrzypcach, altówce i flecie poprzecznym. Widowni bardzo podobały się nowe aranżacje. Dzieci mogły również zagrać na instrumentach perkusyjnych m.in. na kahonie oraz nauczyć się podstawowych kroków samby oraz cha-chy. Barwne kreacje artystów, ich profesjonalna gra na instrumentach oraz odpowiedni sposób przekazywania muzycznej wiedzy sprawił, że koncert przyniósł dzieciom wiele korzyści, w tym radość i uśmiech. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Zdjęcia...

19 lutego, po raz trzeci, gościliśmy w naszej Placówce teatr "Eden" z Wieliczki, który tym razem przedstawił dzieciom „Przypowieść o talentach”. Przedszkolaki i uczniowie klas 2. i 3.  z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły historię Króla, który wyjeżdża w daleką podróż i postanawia na czas nieobecności rozdać swoje bogactwo ukochanym sługom. Po dokonaniu sprawiedliwego podziału daje każdemu tyle złota, ile uważa za słuszne, wierząc przy tym, że słudzy będą potrafili wykorzystać i pomnożyć to, co dostali za darmo. Przedstawiona historia uświadomiła dzieciom, że nasze talenty i umiejętności to bogactwo, które każdy dostał po to by je pomnażać. Nasi podopieczni poznali, że warto być pracowitym i sumiennym, bo jest czas na pracę i czas na zabawę.
Dzieci brały żywy udział w opowieści, tańczyły, odpowiadały na pytania… a nawet podpowiadały aktorom, nie obyło się bez śmiechu i żarcików. Aktorzy kolejny raz spisali się NA PIĄTKĘ Z PLUSEM. Serdecznie dziękujemy!
Zdjęcia...
 

 

17 lutego przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Święto to jest obchodzone corocznie i ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na los bezdomnych zwierząt. W tym dniu rozmawialiśmy o kotach, ich rasach o tym jak należy opiekować się kotami i innymi domowymi zwierzętami.  Śpiewaliśmy kocie piosenki, rozpoznawaliśmy koty znane z bajek i filmów i czytaliśmy bajkę o Kocie w butach. Na koniec wykonaliśmy różne prace:  opaski, wyklejanki, origami, kolorowanki. Cały dzień upłynął nam na zabawach i rozmowach o kotach.

Zdjęcia...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie, przesyła w załączeniu list z Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. List skierowany do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w edukacyjnym programie dla szkół podstawowych pod nazwą "Program dla szkół".

W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście organizator przypomina rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Organizator zachęca również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Treść listu

Dnia  18.02.2020r. odbyło się w WDK w Rzeszowie przedstawienie teatralne  pt: ,,Alladyn”. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z I i II grupy. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Dzieci obejrzały oparty na elementach orientalnych spektakl o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Jasminie. Niezwykłe zdarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra światła i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy. Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są w życiu najważniejsze.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341121
Dziś315
Wczoraj403
Tydzień718
Miesiąc12840
Wszystkie dni341121

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.