foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

"Co w trawie piszczy?"

15.11.2019r. nasze przedszkole odwiedził ponownie teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem pt. "Co w trawie piszczy?". Współcześnie coraz częściej zwracamy uwagę na zdrowy tryb życia. No właśnie… ale co robić, by być zdrowym?

Na to pytanie pomogła odpowiedzieć bohaterka bajki - Biedronka Basi. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały spektakl a także pomagały bohaterom w odpowiedziach na różne trudne pytania.

 Zdjęcia...

Spotkanie z historią regionalną – Głogów Małopolski pierwszym renesansowym miastem w Polsce.

W piątek, 15-go listopada uczniowie kl.8 i kl.7 uczestniczyli w prelekcji na temat: „Początki Głowowa – dzisiejszego Głogowa Małopolskiego”. Gościem spotkania był p. dr R. Borkowski, dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie, autor wielu publikacji dotyczących miasta Głogowa i okolic. W trakcie swej wizyty potwierdził wiele tez dotyczących Głogowa Młp. jako pierwszego renesansowego miasta w Polsce. Historycy urbaniści orzekli, że Głogów, założony przez Krzysztofa Głowę herbu Jelita, sekretarza króla Zygmunta Augusta, zwany obecnie Głogowem Małopolskim, był stworzony na tzw. „planie miasta idealnego”, starszego od renesansowego Zamościa o 10 lat.

W 2020 roku obchodzić będziemy jubileusz 450-lecia założenia Głogowa Małopolskiego. Zachęcamy więc do zapoznania się z publikacjami dotyczącymi ciekawej historii stolicy naszej gminy- Głogowa Małopolskiego. Zdjęcia...

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO HUBERTA W POGWIZDOWIE NOWYM

Finał XVI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

 final 2019 hubert

  14 listopada 2019 r. szkoła w Pogwizdowie Nowym po raz pierwszy obchodziła święto swojego patrona - Świętego Huberta. Spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Rozpoczynając uroczystość pani Dyrektor Krystyna Gnat powitała zebranych słowami:

Czytaj więcej: Dzień Patrona oraz finał konkursu hubertowskiego

Śniadanie Daje Moc

8 listopada miała miejsce w ogólnopolska akcja Śniadanie Daje Moc. My również wczączyliśmy się w akcję poprzez wspólną zabawę i samodzielne przygotowywanie kanapek przypominając sobie 12 zasad zdrowego odżywiania.
Najważniejszym celem tego programu są:  Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Samodzielne przygotowanie ulubionej kanapki to wspaniała zabawa, dzięki której dzieci nauczyły się jak ważne w naszej diecie jest codzienne zdrowe śniadanie. Jest to najważniejszy posiłek dnia, który daje dzieciom energię do nauki, lepszą koncentrację i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Zdjęcia grupa 1.

Zdjęcia grupa 2.

Zdjęcia grupa 3.

Klasa 2.

Klasa 3.

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.