foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Styczeń w świetlicy w Pogwizdowie Nowym
1. BEZPIECZNE FERIE – rozmowa na temat i wykonanie ilustracji dotyczących bezpiecznych zachowań podczas ferii
2. KONKURS PLASTYCZNY „ MÓJ WYMARZONY LIZAK’’

Zdjęcia...

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

14.02.2020 r. dzieci przybyły do przedszkola ubrane w czerwone stroje. Tego dnia obchodziły WALENTYNKI – DZIEŃ MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I ŻYCZLIWOŚCI. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstał tak wyjątkowy dzień. Były zachęcane do okazywania uprzejmości, uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni, szacunku i współdziałały w grupie. Wykonywały piękne prace plastyczne „Walentynki” z masy solnej, plasteliny, papieru. Przeliczały serduszka, porównywały ich wielkości, układały rytmy. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. W ramach akcji ZDROWO I SPORTOWO, przedszkolaki brały udział w walentynkowych zajęciach ogólnorozwojowych, kształtujących koordynację, szybkość reakcji oraz orientację przestrzenną.

Zdjęcia...

 

Kocham ptaki i obłoki,
kocham cały świat szeroki,
kocham gwiazdy na niebie,
a najbardziej kocham Ciebie!

Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,
z jakiej okazji ta walentynka,
to przecież dzisiaj jest czternastego,
święto każdego zakochanego!

14 lutego, w dniu św. Walentego, czyli każdego zakochanego, wszyscy uczniowie, a także pracownicy szkoły, mieli okazję wyrazić swoją sympatię do szkolnych koleżanek i kolegów czy nauczycieli. Nie zawsze łatwo jest wprost wyrażać swoje uczucia żywione do drugiej osoby. Nieraz łatwiej jest zrobić to anonimowo i niebezpośrednio.

Uczniowie ze szkolnego Samorządu ułatwili zadanie tym, którzy nie mieli śmiałości przyznać się do swoich uczuć i osobiście wręczyć walentynkę drugiej osobie. W szkole zorganizowano pocztę walentynkową. Uczennice klasy VI specjalnie w tym celu przygotowały pięknie ozdobioną skrzynkę pocztową, do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla wybranki bądź wybranka serca lub też dla przyjaciółki, przyjaciela czy ulubionej koleżanki, wspaniałego kolegi, sympatycznego nauczyciela czy nauczycielki. Z kolei uczennice klasy VII przyjęły w tym dniu rolę listonoszek i z uśmiechem na twarzy wręczały mniej lub bardziej zaskoczonym odbiorom miłosne wyznania w formie pięknych walentynek. Niektórzy z wypiekami na twarzy odczytywali otrzymane liściki miłosne, inni – odbiorcy anonimowych wyznań – z pomocą swoich kolegów i koleżanek próbowali ustalić nadawcę otrzymanej walentynki.

Wydarzenie to było źródłem różnych emocji i stanów – oczekiwania, zaskoczenia, zadowolenia, ogromnej radości, być może i dla niektórych rozczarowania, ale przede wszystkim źródłem dobrej zabawy i czynnikiem integrującym szkolną społeczność. Zdjęcia..

Teatrzyk ZIELONY MELONIK w spektaklu pt. „Smok czy smog” w przedszkolu

12.02.2020 r. do naszego przedszkola zawitał teatrzyk ZIELONY MELONIK. Tym razem najmłodsi obejrzeli spektakl pt. „Smok czy smog”, który poruszył bardzo ważny w ostatnim czasie temat, a mianowicie zanieczyszczenie powietrza i segregację odpadów. Królewna, która kochała śpiewać, pewnego dnia nie może wykrztusić z siebie ani jednego dźwięku. Jest zrozpaczona i szuka winowajcy. Ten szybko się znajduje -to okropny, szarobury smog! Na pomoc rusza rycerz. Myli prawdziwego złoczyńcę z radosnym niewinnym smokiem, miłośnikiem ekologii. To właśnie od niego rycerz dostaje wskazówki, dzięki którym wie, jak walczyć z prawdziwym smogiem. Spektakl w humorystyczny sposób pomaga zrozumieć dzieciom jak dużym problemem jest smog i jak możemy z nim walczyć. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

Zdjęcia...

Dzień Seniora w Pogwizdowie Nowym

 „…Szeleści kartka z kalendarza i przypomina, jakbardzo ważna jest każda godzina,więc nie marnujmy minut i godzin… Że czas tak naprawdę szybko mija, wiedzą doskonale nasi Drodzy Seniorzy…”.

Tymi słowami uczniowie klasy III, ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym, powitali zebranych gości na Dniu Seniora, który odbył się w Domu Strażaka 8 lutego 2020 roku. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Kochanym Babciom i Dziadkom w podzięce”. Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili krótkie humorystyczne scenki. Szanowni Seniorzy przeżyli chwile wzruszeń, zadumy oraz radości. W podziękowaniu za występ dzieci otrzymały słodki podarunek od organizatorek. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. W tej części do gości przemówił ks. doktor Wacław Sopel, następnie pan burmistrz Paweł Baj oraz pani Edyta Bajek. Wszyscy złożyli Drogim Seniorom najserdeczniejsze życzenia. Imprezę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Pogwizdowa Nowego, a do występu przygotowała uczniów wychowawczyni Joanna Moniak.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341120
Dziś314
Wczoraj403
Tydzień717
Miesiąc12839
Wszystkie dni341120

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.