foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Październik w świetlicy w Pogwizdowie Nowym

  1. ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS - tworzenie zwierząt z darów Pani Jesieni.
  2. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – kwiaty dla nauczycieli
  3. DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ – spotkanie z Panem Listonoszem.
  4. PIERWSZA POMOC – spotkanie z Ratownikiem Medycznym, tatą Maksymiliana i Huberta – Panem Grzegorzem Ryndakiem.
  5. POMOC BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM – spotkanie z przedstawicielem SCHRONISKA „KUNDELEK” z Rzeszowa.

Zdjęcia...

     8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i wychowankowie przedszkola zaprezentowali pieśni patriotyczne oraz legionowe przygotowane pod kierunkiem pani Jadwigi Wilczyńskiej, Barbary Węglarz oraz pana Rafała Zapaśnika. Z tej okazji nasi podopieczni własnoręcznie wykonali kotyliony. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy czterozwrotkowy Hymn Narodowy włączając się w ten sposób, już po raz drugi do Ogólnopolskiej Akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

W gminnych uroczystościuach, które odbyły się 11 listopada w Głogowie Młp. naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie chorąży Fabian Sarna, asysta Olga Chłanda, Klaudia Safin. Opiekę nad pocztem sprawowała pani Agnieszka Sarna. Podczas uroczystego konceru wystąpiła uczennica klasy czwartej Julia Świder.

Zdjęcia...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU

5 i 6 listopada w przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa. To dzień urodzin Walta Disney`a, jednego z największych twórców bajek filmowych dla dzieci. Przedszkolaki przyniosły ze sobą książeczki z ulubionymi postaciami bajkowymi i wyruszyły w podróż do krainy bajek. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań oraz przyniesionych książeczek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci, wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły, w grupach układały bajkowe puzzle. Przedszkolaki wykonały także galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Warto prezentować więc dzieciom bajki, gdzie dobro zwycięża a zło zostaje ukarane. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy!

Krasnoludki zdjęcia...

Jeżyki zdjęcia...

Szaraczki zdjęcia...

MOBILNA FILHARMONIA PT. „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W czwartek, 7 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Mobilnej Filharmonii. W koncercie pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” muzycy, w pięknych kolorowych, ludowych strojach, zaprezentowali muzykę pochodzącą z różnych regionów naszego kraju takich jak Podlasie, Kaszuby, Podhale czy Małopolska. Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć wiele pieśni i przyśpiewek, a także podziwiać wspaniałe instrumenty muzyczne tj: flet poprzeczny, akordeon, skrzypce, kontrabas, a na niektórych z nich mogli nawet zagrać. Duże zainteresowanie wzbudziły diabelskie skrzypce, kaszubski instrument perkusyjny. Ponadto przedszkolaki i uczniowie usłyszeli wyliczankę w języku kaszubskim, a także rzadkie słowa z różnych regionów tj: kabatka, cucha, kierpce czy parzenice. Przy okazji uczestnicy spotkania poznali stroje ludowe z Kaszub, Wielkopolski, Opoczna, Zakopanego oraz Rzeszowa. Muzycy zaprezentowali m.in. przyśpiewki podlaskie tj. „Zaszła na zabawę” , „Zagraj mi muzyko”, przyśpiewki podhalańskie czy Krakowiaka. Na koniec uczestnicy usłyszeli przyśpiewkę „Nad rzeszowską Jasiołką”. Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie i już od dziś czekamy na następne audycje!

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.