foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

HUBERTUS RZESZOWSKI

W dniu 27 października, na zaproszenie Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta  w Pogwizdowie Nowym wzięli udział w uroczystości Hubertusa Rzeszowskiego. Główne uroczystości odbyły się w świątyni dedykowanej św. Hubertowi w Rzeszowie-Miłocinie, w której zebrali się jego czciciele z Podkarpacia. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe kół i organizacji łowieckich, a także poczet naszej szkoły.
Uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski odbyła się
z udziałem kapłanów, duszpasterzy myśliwych, leśników i zaproszonych gości. Przed mszą św. prof. Marek Koziorowski wygłosił prelekcję pt.: „Łowiectwo jako niematerialne dziedzictwo kultury”.
Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A ARENA w Jasionce, gdzie w dniach 26-27 października odbywały się Targi Łowiectwa
i Leśnictwa. Wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień i uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia odznaczeń. Jest nam niezmiernie miło, że za zasługi dla łowiectwa medalami odznaczeni zostali nauczyciele z naszej szkoły: pani Dyrektor Krystyna Gnat oraz panie: Małgorzata Radziwińska, Agnieszka Sarna, Joanna Moniak, Bożena Sobek i Małgorzata Pękala. Podczas tej uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w ceremonii ślubowania myśliwskiego oraz w pokazie wabienia drapieżników. Zaszczytem dla naszej szkoły była możliwość występu na scenie uczniów ze Szkolnej Grupy Teatralnej „Arlekin”, która pod kierunkiem pani Joanny Moniak pokazała przedstawienie: „Święty Hubert – patron ekologów”. Młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami, odebrali kosz słodyczy i wraz z towarzyszącymi im rodzinami zostali zaproszeni na poczęstunek.

Zdjęcia...

WRĘCZENIE STYPENDIÓW BURMISRZA

25 października 2019 r. w sali widowiskowej MGDK w Głogowie Małopolskim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających otrzymanie stypendium Burmistrza Głogowa Małopolskiego. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, dyrektor Samorządowego Centrum Ekonomiczno – Administracyjnego w Głogowie Młp. Katarzyna Wajda, wyróżnieni uczniowie, ich rodzice oraz dyrektorzy szkół.
Podczas uroczystości zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzeć film „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" i zapoznać się z historią polskiego dyplomaty, który ocalił tysiące ludzi.
Dziewięcioro uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym otrzymało stypendium za II semestr roku szkolnego 2018/2019.
Należą do nich: Lilianna Jagieła, Szymon Korczak, Milena Nowak, Dawid Pękala, Kornelia Kozdrańska, Konrad Kozdrański, Zuzanna Hess, Anna Krzak, Izabella Micał.
Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni osiągnęli bardzo wysoką średnią, wykazali się dużym zaangażowaniem w życie szkoły oraz wybitnymi osiągnięciami w licznych konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.IMG 0389

schronisko1Każda paczka oraz puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.

Od 14.10.2019 r. do 31.10.2019 r. w naszej placówce była prowadzona jesienna zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. Celem akcji było wdrażanie dzieci do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom. Nauczyciele prowadzili pogadanki na temat pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy w schroniskach. Uczniowie oraz przedszkolaki wspólnie z rodzicami przynosili karmę aby wesprzeć naszych braci mniejszych. Zebrana karma została przekazana podczas spotkania pracownika schroniska z przedszkolakami, które odbyło się 31.10.2019 r. w naszej placówce. Koordynatorem akcji w przedszkolu była p. Sabina Płoch, akcję w szkole poprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu wraz  z opiekunami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom placówki, rodzicom i dzieciom za udział w tak szlachetnej akcji!

schronisko2

Miłości nie da się kupić, ale można ją przygarnąć ze schroniska.”

31.10.2019 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem schroniska dla bezdomnych zwierząt „Kundelek”, panią Katarzyną Pokrzywą oraz z jej towarzyszką, pieskiem Odą.
Na początku spotkania Pani Dyrektor Krystyna Gnat powitała naszego gościa i podziękowała za wizytę w naszej placówce. Następnie Pani Katarzyna przybliżyła nam losy sympatycznego, sędziwego kundelka Ody, który swym łagodnym usposobieniem podbił serca dzieci. Podczas spotkania przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia psów i kotów. Dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, czym je należy karmić, co to za miejsce - schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Dzieci poznały rozmaite rekwizyty potrzebne do opieki nad psem lub kotem. Dowiedziały się także na czym polega rola wolontariusza w schronisku. Spotkaniu towarzyszyło przekazanie wszystkich darów przekazanych przez dzieci dla zwierząt. Każda paczka oraz puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały za tak pouczające spotkanie i wręczyły laurkę kundelka.

Zdjęcia...

wygraj szanse julia"Wygraj szansę" wyróżnienie dla Julii Świder uczennicy klasy czwartej szkoły podstawowej w Pogwizdowie Nowym.

29 października br. sali koncertowej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się regionalne przesłuchania w ramach ogólnopolskiego programu „WYGRAJ SZANSĘ”, którego celem jest odkrywanie talentów artystycznych dzieci i młodzieży zwłaszcza z ośrodków wiejskich i małych miast. Miasto i Gminę Głogów Małopolski reprezentowała Julia Świder, uczennica klasy fortepianowej głogowskiej Szkoły Muzycznej i szkoły podstawowej w Pogwizdowie Nowym. Jury konkursu przyznało Julii wyróżnienie i nagrodę rzeczową w postaci kolorowego Boomboksa.

Więcej na www...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.