foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

object1822000261OGŁOSZENIE!!!

Dyrektor Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym ogłasza zapisy dzieci
do klasy I Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym.

Zapisów można dokonywać od 3 lutego do 20 marca 2020 r. do godz. 15.30 w sekretariacie szkoły.

Karty zapisu do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły w zakładce nabór wychowanków.

Z poważaniem

Krystyna Gnat

Dyrektor ZS w Pogwizdowie Nowym

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”


Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas. Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 30 stycznia 2020 r. w  przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie trzy, cztero, pięcio i sześciolatków.
Najpierw wszystkie przedszkolaki przedstawiły piękną, wzruszającą historię Bożego Narodzenia, mimo iż przez wszystkich doskonale znaną, ale potrafiącą po raz kolejny poruszyć nasze serca. Później dzieci, z właściwą sobie wrażliwością i subtelnością mówiły wierszyki i wspaniale zatańczyły a na koniec odbył się mini koncert dla babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc wzruszenia podziwiali prezentacje swoich "skarbów”. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Atmosfera uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

Zdjęcia...

„Podróż, bezpieczeństwo, przygoda”

W dniu 27 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Maciejem Bedrejczukiem – absolwentem szkoły, taternikiem, alpinistą i wspinaczem sportowym. Pan Maciej bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o alpinizmie – sporcie, który polega na tym, że zdobywa się szczyty drogą, którą jeszcze nikt nie szedł. Prezentując piękne zdjęcia ze swoich wypraw, nasz Gość opowiadał o przygodzie, podróżach, przełamywaniu barier, pokonywaniu własnych słabości oraz o tym, że w górach nawiązuje się przyjaźnie do końca życia oraz poznaje naprawdę drugiego człowieka.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając mnóstwo pytań. Mieli okazję zobaczy

akcesoria alpinisty: buty do wspinaczek letnich, zimowych z automatycznymi sznurówkami oraz raczkami, śpiwory, kask. Wiedzą co to jest i do czego służy czekan, ile waży ekwipunek na wyprawę. Pan Maciej zwrócił szczególną uwagę uczniów na to, że to właśnie kask ochroni głowę przed uderzeniem o ścianę lub spadającymi kamieniami. Przy okazji przypomniał o jego ważnej roli w czasie jazdy na rowerze – bo bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze! Dziękujemy za spotkanie i życzymy bezpiecznych i szczęśliwych powrotów z kolejnych wypraw!

Zdjęcia...

 

9 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole pana Mieczysława Struzika – przewodniczącego Komisji Kultury i Tradycji Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie. Powodem jego wizyty było oficjalne wręczenie nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie „Leśna choinka” organizowanym przez ZO PZŁ w Rzeszowie. Dyplom, piękny album „Ptaki Polski” oraz książeczki edukacyjne o polskiej przyrodzie odebrały nauczycielki - szkolne koordynatorki konkursu - panie Dorota Kotowicz i Renata Chłanda oraz przedstawiciele najmłodszych uczniów. Konkurs polegał na przystrojeniu żywego drzewka-choinki ozdobami wykonanymi z materiałów ekologicznych oraz przyrodniczych pochodzących z polskich lasów. Uczniowie klas V-VIII podczas warsztatów zorganizowanych w szkole „wyczarowali” oryginalne ozdoby. Z szyszek, żołędzi, kasztanów, różnych nasion, liści, piórek oraz słomy, sznurka, bibuły i tektury powstały sowy, lisy, wiewiórki, łosie, jeże i leśne skrzaty. Do przystrojenia choinki włączyli się także przedszkolacy wieszając zrobione przez siebie ozdoby i pierniczki. Przy tak wystrojonym drzewku odbyło się uroczyste przedświąteczne szkolne spotkanie.

Pan Mieczysław przeprowadził ciekawą pogadankę z uczniami klas I-III. Opowiedział o roli i zadaniach myśliwych oraz ich pracy w utrzymaniu równowagi w przyrodzie, a także zaprezentował gatunki zwierząt żyjących w naszych lasach. Barwne opowieści o leśnych mieszkańcach wzbogacił gwarą myśliwską. Dzieci dowiedziały się, że nogi sarny to cewki, jelenia to badyle, a rodzina łosia to klępa i łoszak. Zwrócił uwagę, że niektóre zwierzęta mogą być dla człowieka niebezpieczne, a także mogą przenosić groźne choroby (np. wściekliznę). Niezwykłą atrakcją spotkania była tablica interaktywna. Uczniowie rozpoznawali odgłosy wydawane przez rysia, jelenia, lisa, dzięcioła, wilka, dzika, sokoła, łosia, borsuka, puchacza, sarnę i cietrzewia. Na zakończenie Pan Mieczysław poczęstował dzieci słodkim „co nieco” i wyjaśnił znaczenie tradycyjnego powitania leśników i myśliwych „Darz Bór”, co oznacza „Niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary”. Takim właśnie zawołaniem zakończyliśmy to niezwykle miłe i pouczające spotkanie.

Na ręce pana Mieczysława Struzika serdecznie dziękujemy ZO PZŁ w Rzeszowie za wiele lat owocnej współpracy i wsparcie w realizacji podejmowanych przez naszą placówkę działań proekologicznych. Darz Bór!

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341129
Dziś323
Wczoraj403
Tydzień726
Miesiąc12848
Wszystkie dni341129

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.