foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

thumbnail received 708621739662374KONKURS PLASTYCZNY „BOŻONARODZENIOWE OZDOBY”
Serdecznie gratulujemy Oli Hess - wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „BOŻONARODZENIOWE OZDOBY” zorganizowanym przez Centrum Kulturalne
w Przemyślu.

thumbnail received 1504525203043001

12 stycznia w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim odbył się „Gminny wieczór kolęd”. Zespół „Wesoła gromadka” składający się z uczniów klasy czwartej pod kierownictwem pana Rafała Zapaśnika zaprezentował zdolności wokalne i instrumentalne. Dzieci wykonywały kolędę „Lulajże Jezuniu”, w której solistkami były Julia Świder, Zuzanna Rybka i Milena Niemiec, a akompaniatorami Mateusz Radziwiński oraz Szymon Szydło, a także pastorałkę „Skrzypi wóz”.

Zdjęcia...

„Trzej Królowie jadą…”

6 stycznia 2020 roku ulicami Głogowa Małopolskiego z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego przeszedł już po raz kolejny barwny Orszak Trzech Króli. Grono świętujących i zjednoczonych we wspólnej modlitwie mieszkańców Głogowa Młp. i okolicznych miejscowości uświetnili swoją obecnością wychowankowie, uczniowie, rodzice i nauczyciele wraz z panią Dyrektor mgr Krystyną Gnat – reprezentanci Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym.

Przedstawiciele naszej szkolnej wspólnoty przywdziani w zielone barwy, z uśmiechem na twarzy i kolędą na ustach licznie i godnie reprezentowali naszą miejscowość i placówkę. Podczas Orszaku można było nabyć i wysłać z pozdrowieniami specjalnie przygotowaną z okazji uroczystości Trzech Króli pocztówkę. Atrakcją nie tylko dla najmłodszych uczestników Orszaku była żywa szopka ze zwierzętami. Na zakończenie organizatorzy Orszaku podziękowali wszystkim za liczne przybycie i uczestnictwo, zaprosili na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i reprezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia...

image5183POKAZ CHEMICZNO-FIZYCZNY GRUPY CHEMICAL POWER

 19 grudnia uczniowie klas I – VIII wzięli udział w pokazach chemiczno – fizycznych. Tytuł pokazów: „Facebook to nie wszystko, zrób coś dla nauki”. Grupa CHEMICAL POWER propaguje wiedzę z takich dziedzin jak fizyka czy chemia. Pokaz miał na celu „oderwanie” dzieci od popularnych portalów społecznościowych.

Podczas pokazów omówione zostały zasady bezpieczeństwa tj. przestrzegania przed używaniem na własną rękę niebezpiecznych substancji.

Scenariusz obejmował doświadczenia z fizyki i chemii takie jak:

1.Napięcie powierzchniowe wody - w tym doświadczeniu przedstawiono w jaki sposób można pobawić się wodą używając najprostszych przedmiotów życia codziennego.

2.Doświadczenie z perhydrolem – jest to doświadczenie, w którym pokazana była reakcja chemiczna, która w czasie II Wojny Światowej używana była do napędu rakiet balistycznych V2 III Rzeszy.

3.Samozapłon – doświadczenie pokazuje dzieciom w jaki sposób może dojść do samozapłonu podczas reakcji chemicznej używając tylko proszku i cieczy.

4.Dwutlenek węgla - w tym doświadczeniu omówiony i pokazany był sposób gaszenia ognia używając sody oczyszczonej oraz octu.

5.Fizyka w tańcu – tu oglądaliśmy najbardziej widowiskowe figury rotacyjne z tańca Breakdance, na które działa wiele sił fizycznych.

6.Wybuch wodoru - jedno z najbardziej widowiskowych doświadczeń, podczas którego przeprowadzony został kontrolowany wybuch wodoru, użyto do tego doświadczenia wodorotlenku sodu, wody oraz folii aluminiowej.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli podczas pokazów.

image5187image5187

Grudzień w świetlicy w Pogwizdowie Nowym

  1. BARBÓRKA – wykonywanie czapek górniczych
  2. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE – wykonywanie bałwanków, ozdób choinkowych dla chorych dzieci
  3. SZOPKA BETLEJEMSKA – wykonywanie przez uczniów szopki i drzewek
  4. BUDOWLE - zabawy konstrukcyjne    

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341140
Dziś334
Wczoraj403
Tydzień737
Miesiąc12859
Wszystkie dni341140

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.