foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

05.12.2019r. gr. Jeżyków miała przyjemność spotkać się z panią menager Małgorzatą Żuczek i panią higienistką Kamilą Kość z Centrum profilaktyki i wybielania zębów Smile&More. Panie przedstawiły dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby.  Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów ale raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Panie przyniosły ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów w ramach Programu Promującego Zdrowie.

Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze. Na zakończenie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty za co serdecznie dziękujemy. Efektem spotkania jest wiedza o pracy stomatologa, sposobach dbania o higienę jamy ustnej. Dziękujemy panu Januszowi Morąg za pomoc w organizacji spotkania.

Zdjęcia...

18.12.2019 r. naszym gościem był Teatr EDEN, który zaprezentował spektakl pt. „Opowieść wigilijna” – adaptację jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa. Przedstawienie wprowadziło nas w tematykę świąteczną i uwrażliwiło na potrzeby drugiego człowieka. Jest to historia o głębokim doświadczeniu i przemianie Ebenezera Scrooge’a, który nie kocha ludzi, tylko swoje pieniądze. W wieczór wigilijny przybywają do ponurego samotnika goście, którzy uświadamiają mu co jest tak naprawdę ważne. Bohater opowieści staje się serdecznym i ciepłym człowiekiem otwartym na potrzeby innych. Spektakl pokazał przedszkolakom i uczniom, że nie pieniądze lecz miłość i rodzina są dla każdego człowieka najważniejsze. Wspaniała gra aktorska, oryginalna oprawa muzyczna, piękne scenografie oraz angażowanie publiczności do czynnego udziału w przedstawieniu pozostawiły w sercach i umysłach dzieci niezapomniane wspomnienia. Z niecierpliwością czekamy na następny, wspaniały spektakl!

Zdjęcia...

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne.

 "Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, 
jest taka moc, co smutek w radość przemienia, 
jest taka siła, co spełnia marzenia... 
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."

Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dzieci  przyjmują do serduszek wszystko to, co my, dorośli, chcemy im ofiarować. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji. 20 grudnia w naszym zespole odbyło się tradycyjne i uroczyste Spotkanie przy choince. Wszyscy zgromadzeni zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój oglądając Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem i złożeniem życzeń przez panią Dyrektor Krystynę Gnat. Potem były wspólne życzenia, opłatek i klasowe spotkania w salach.

Tego dnia każdy, duży czy mały, poczuł atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341140
Dziś334
Wczoraj403
Tydzień737
Miesiąc12859
Wszystkie dni341140

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.