foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

      Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.  

14 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Świętego Huberta odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Gnat, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły oraz pracownikom niepedagogicznym.

         W części artystycznej  uczniowie z klasy IV, V oraz VIII pod kierunkiem pani Agnieszki Sarny i Małgorzaty Radziwińskiej śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie uczniowie klasy VIII rozdali nauczycielom „Dekalog Nauczyciela”, prosząc o przestrzeganie go.

Zdjęcia...

 

 

W dniu 16 października po raz pierwszy naszą placówkę odwiedzili aktorzy Teatru EDEN z Wieliczki z przedstawieniem pt. „Prawdziwy skarb”. Spektakl jest opowiadaniem o poszukiwaniu przez młodego człowieka lepszego losu, bogactwa i wrażeń.  Humorystyczne sceny, żywiołowa gra aktorów oraz ich  improwizowane dialogi z publicznością tworzą wspaniałe widowisko, propagujące ponadczasowe wartości, pozostające na długo w pamięci. Dzieci bezbłędnie odgadły morał płynący z opowieści, że prawdziwy skarb to nic innego jak dom oraz rodzina, że nie szata zdobi człowieka a przyjaźni nie można kupić za pieniądze. Nasze pociechy, poprzez takie przedstawienia nabierają właściwego spojrzenia na prawdziwe wartości. Uczą się także teatru, sztuki i umiejętności oglądania scen, gdzie ich wartością nie są “efekty specjalne” ale wielkość treści i przekaz, które niosą. Już dziś cieszymy się na następne spektakle.

Zdjęcia...

 

Poznajemy zawody naszych rodziców

7 października starszaki, w ramach realizacji tematyki zdrowotnej ”Dbamy o zdrowie”, korzystając z zaproszenia mamy Joasi, odwiedziły aptekę w Rzeszowie. Pani farmaceutka zaprosiła dzieci do pierwszej części apteki, w której pacjent spotyka się z farmaceutą. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ulubione witaminy, syropy, maści, pasty i szczotki do zębów. Mama Asi pokazała dzieciom pojemnik do którego wrzucamy przeterminowane lekarstwa. W drugiej części apteki, tej dla personelu medycznego, Szaraczki zobaczyły lekarstwa poukładane alfabetycznie w szufladach. Dowiedziały się, że niektóre lekarstwa można wykupić tylko na receptę, którą wypisuje lekarz. Pani Izabela zaprezentowała dzieciom humorystyczne i pouczające wiersze o zdrowiu i wręczyła witaminowe upominki. Wizyta w aptece uświadomiła przedszkolakom, że praca farmaceuty jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

Zdjęcia...

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – POMÓŻ!!!

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

4 października w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci na to, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Przedszkolaki poznały zasady o których należy pamiętać chcąc byś przyjacielem zwierząt, a rodzice otrzymali ulotki aby porozmawiać ze swoimi pociechami na ten jakże ważny temat.

W dniach od 14.10 do 31.10 organizujemy w przedszkolu i w szkole JESIENNĄ ZBIÓRKĘ KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ze SCHRONISKA „KUNDELEK”. Zbieramy karmy dla psów i kotów (suche karmy i mokre puszki). Ponadto: podkłady higieniczne, legowiska dla psów/kotów, witaminy z atestem weterynaryjnym, odżywki z atestem weterynaryjnym, wiaderka plastikowe 10-12 litrowe np. po spożywce, jednorazowe rękawiczki lateksowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI !!!

Galeria...

Wrzesień w świetlicy w Pogwizdowie Nowym

  1. BEZPIECZEŃSTWO W DOMU I NA PODWÓRKU– spotkanie z przedstawicielem POLICJI

24 września 2019 r. uczniowie klas I – III na zajęciach świetlicowych spotkali się z Panem Policjantem Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim, st. sierż. Michałem Rybą. Tematem spotkania było utrwalenie bezpiecznych zasad zabawy w domu i na podwórku. Uczniowie klas I - III dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw w domu oraz jak bezpiecznie wykorzystać czas wolny spędzany na podwórku. Ciekawym elementem był film, który pokazał jakie przedmioty, z którymi mamy do czynienia w każdym domu są niebezpieczne oraz na co mamy zwrócić szczególną uwagę podczas zabaw na podwórku. Na koniec uczniowie podziękowaliza dobre rady i pouczające spotkanie.

2. ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

W czwartym tygodniu września rozpoczynającym kalendarzową jesień wychowankowie świetlicy używając różnych technik plastycznych i technicznych wykonywali prace plastyczne: JESIENNE DRZEWO oraz KWIATY JESIENI.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.