foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

 Przedszkolacy przygotowują się do Świąt

Grudzień to czas oczekiwań. Po wizycie świętego Mikołaja wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na święta  przygotowując ozdoby świąteczne, dekorując przedszkole, poznając tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, piekąc pyszne świąteczne pierniczki i ubierając choinkę.

W przedszkolu szczególnym wydarzeniem było pieczenie świątecznych pierniczków. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem w przedszkolu był dzień ubierania choinki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewka były już ubrane... zapachniało ŚWIĘTAMI.

Zdjęcia Krasnoludki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Szaraczki...

4 grudnia Szaraczki i Jeżyki pojechały do fabryki Bombek Romex w Rzeszowie aby poznać pracę ludzi w zawodach DMUCHACZA i DEKORATORA. Przedszkolaki uczestnicząc w warsztatach poznawały proces formowania baniek ze szklanej rurki, srebrzenia i ozdabiania. Dzieci zobaczyły, że bombki robi się ze zwykłego przeźroczystego szkła, które pod wpływem wysokiej temperatury staje się miękkie i gotowe do nadmuchiwania. Szklana rurka zmienia się w okrągłą bombkę. Potem przedszkolaki obserwowały proces srebrzenia a w dekoratorni ozdabiania bombki klejem i brokatem. Warsztaty uświadomiły dzieciom, że praca dmuchacza i dekoratora wymaga precyzji i dużej cierpliwości. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń z zakupioną bombką ze swoim imieniem. Nabyte umiejętności wykorzystaliśmy do wykonania brokatowych choinek.

Zdjęcia...

IMG 20191128 160426 BURST1Serdecznie gratulujemy Karolinie Safin zdobycia nagrody a Natalii Czekaj - wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa" zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie.

received 583762712434612

16 grudnia Szaraczki pojechały do Biblioteki Miejskiej w Rzeszowie na kolejne spotkanie z książką. Tym razem było to opowiadanie J. Wieslander Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony. Akcja opowiadania rozgrywa się w dzień poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie zwierzęta w gospodarstwie są podekscytowane perspektywą zbliżającej się Wigilii. Każdy stara się zrobić coś dobrego dla innych. Pan Wrona ma jednak inne zmartwienie. Kiedy tylko dowiaduje się, że za chwilę będą święta, postanawia, że musi przygotować dla siebie prezent. Boi się, że od nikogo nic nie dostanie i nie chce czuć się rozczarowany. Ptak nie docenia swoich przyjaciół. Uważa, że zwierzęta żyjące w gospodarstwie myślą wyłącznie o sobie. Mama Mu ma jednak dla niego niespodziankę. Kiedy pan Wrona martwił się o siebie, jego przyjaciele przygotowali dla niego zaskakujący i piękny prezent! Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony ma szczęśliwe zakończenie. Pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak ważne jest robienie czegoś dla innych, zamiast skupiania się na sobie. Potem dzieci uczestniczyły w świątecznych zabawach: „Zgadnij jaką zabawkę zostawił pod choinką Mikołaj”, „Naklej nos reniferowi!”, „Ozdób choinkę kolorowymi bombki”. Na zakończenie każdy samodzielnie wybrał dla siebie jedną książkę do przeczytania.

Zdjęcia...

Spotkanie z podróżnikiem

  11 grudnia  gościliśmy w naszej placówce podróżnika p. Macieja Krasa. Podczas spotkania, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna i pokaz  oryginalnych rekwizytów, podziwialiśmy daleką, egzotyczną Tajlandię. Z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek turystycznych i kulinarnych. Zachwycaliśmy się   niezwykłymi gatunkami roślin,  zwierząt, a wśród nich największego ssaka lądowego jakim jest słoń indyjski – symbol Tajlandii, który odgrywa ważną rolę w kulturze i gospodarce tego kraju. Poznaliśmy też groźne tygrysy azjatyckie, wścibskie małpy – makaki, jadowite kobry nepalskie. Podziwialiśmy również barwne, tajskie stroje i zwyczaje tego dalekiego, azjatyckiego państwa.

Nie była to nasza pierwsza podróż po świecie. W niedługim czasie planujemy kolejną wyprawę. Gdzie? Zobaczycie.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341161
Dziś355
Wczoraj403
Tydzień758
Miesiąc12880
Wszystkie dni341161

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.