foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

„W drogę do Mikołaja” – Teatrzyk ZIELONY MELONIK w przedszkolu

 „Dobro, które dajesz zawsze do Ciebie powraca, dlatego warto pomagać.”

12.12.2019 r. w naszym przedszkolu gościł Teatrzyk ZIELONY MELONIK ze spektaklem pt. „W drogę do Mikołaja!”. Bohaterką przedstawienia była mała dziewczynka – Irenka.  Z pomocą dzieci i specjalnej maszyny wyprodukowała ciepły szalik, który chciała wręczyć Mikołajowi. Postanowiła wybrać się w podróż do jego domu.  Na swojej drodze spotkała zajączka i zmarzniętego liska, któremu podarowała szalik. W końcu trafiła na anioła, wysłannika Mikołaja, który podziękował za prezent podarowany liskowi. Anioł odprowadził Irenkę do domu, gdzie czekał na dziewczynkę długi list od Świętego. Przedstawienie zwróciło uwagę dzieci  na to, że warto być pomocnym i na co dzień okazywać innym dobre serce, bo to naszego Dobrodzieja cieszy najbardziej. Dzięki tak pouczającym spektaklom nasze przedszkolaki równocześnie bawią się i uczą. Już czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie ze wspaniałymi aktorami. Dziękujemy!

Zdjęcia...

IMG 75472SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY MEDYCZNEJ

Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczniów w dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony.Uczniowie naszej szkoły: Milena Nowak z kl. V, Kornelia Kozdrańska z kl. VI oraz Konrad Kozdrański z kl. VIII otrzymali wyróżnienia w konkursie MEDITEST zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości wobec współczesnych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.  Do zmagań konkursowych uczniów przygotowała p. Gertruda Gryglewicz.

Rozpoczął się czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy I wraz z rodzicami postanowili wykorzystać jedno popołudnie na wspólne spotkanie. W dniu 12 grudnia w twórczej atmosferze i z wielkim zaangażowaniem wszyscy zebrani pracowali nad wykonaniem bombek choinkowych. Spod rąk uczestników wyszły piękne ozdoby, a satysfakcja z ich wykonania była niezwykle cennym doświadczeniem. Niech wspólnie spędzony czas wzmocni nasze rodzinne więzi, pozwoli na nawiązanie wzajemnych relacji i sprawi byśmy uwierzyli, że w każdym z nas "żyje" artysta... trzeba tylko pozwolić mu się obudzić. Dziękuję Państwu za współpracę i obecność.

Zdjęcia...

W dniu 6 grudnia 2019 roku na pływalni w Głogowie Małopolskim odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Pawła Baja. Głównym celem dla wszystkich startujących w zawodach uczestników była popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV - VI, oraz uczniowie klasy VII i VIII . Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych do wyboru.

Naszą szkołę reprezentowali nasi uczniowie pokonując dystans:

Czytaj więcej: Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza

W czwartek 5 grudnia na naszej hali sportowej odbył się I Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla klas VI – VIII. Chłopcy w czapkach mikołajkowych rozegrali mecz, sprawdzając swoje możliwości siatkarskie. Wygrana nie była aż tak ważna, lecz chęć udziału w turnieju i spędzenie wolnego czasu na sportowo we wspaniałej atmosferze oraz świetnej zabawie. I to nam się udało! Po męczącej grze wszyscy zawodnicy poczęstowani zostali słodkim upominkiem.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341161
Dziś355
Wczoraj403
Tydzień758
Miesiąc12880
Wszystkie dni341161

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.