foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Wyjazd do teatru

9 października, Jeżyki i Szaraczki pojechały do WDK w Rzeszowie na spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. Pinokio. W przepięknej scenerii, pełnej muzyki i czarów, dzieci z uwagą śledziły przygody niesfornego pajacyka, który przeżył wiele niezwykle dramatycznych przygód, zanim zamienił się w uroczego chłopca. Na scenie oprócz głównego bohatera pojawiła się Mądra Wróżka, Sprytny Lis, Przebiegły Kot i Gadający Świerszcz. Opowieść bawiła i wzruszała wszystkich przedszkolaków a przy tym stanowiła wspaniałą formę edukacji w zakresie podstawowych zasad moralnych. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i szczęśliwe.

Zdjęcia...

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko - pełne witaminek dla chłopczyków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY.

Dnia 7 października 2019 r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły w przedszkolu DZIEŃ JABŁKA.

Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało całe przedszkole. Wszystkie dzieci i panie tego dnia ubrane były na kolor jabłek: czerwonych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka, ciasteczka wspólnie wykonane i sok jabłkowy a następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

Relacja Szaraczki

              Jeżyki

           Krasnoludki

Aktywna przerwa !!!

 Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa – wiedzą o tym dobrze uczniowie naszej szkoły. Korzystając z hali sportowej nasi wychowankowie postawili na ruch poprzez taniec.

W piątek. na jednej z przerw uczniowie od klasy I aż po VIII zatańczyli Belgijkę – radość, uśmiech, zadowolenie jakie zapanowało dało się odczuć w całej szkole. Dzięki temu, że mamy gdzie ćwiczyć dzieci rozwijają się nie tylko fizycznie ale również społecznie. Radość panuje również na zajęciach wychowania fizycznego jak również na kółku rytmiczno–tanecznym SKS.

Aktywne przerwy to super pomysł na spożytkowanie energii, szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia i siedzenia w ławce. Zajęcia będą modyfikowane w trakcie realizacji i dostosowywane do potrzeb dzieci.

Zdjęcia...

 Finał XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU o tematyce religijnej "RÓŻANIEC" 

   3 października 2019 r. o godzinie 12.00 zaproszeni goście, społeczność szkolna i przedszkolna, laureaci wraz z rodzinami zgromadzili się w sali katechetycznej im. św. Jana Pawła II w Rudnej Wielkiej na finale 15. edycji Międzyszkolnego Konkursu ph. Różaniec.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac bo aż 110 ze szkół w Rudnej Wielkiej, Rudnej Małej i Pogwizdowa Nowego. Jury konkursu przyznało 73 nagrody w następujących kategoriach:

  1. Przedszkolacy wraz z rodzinami.wykonywali Najpiękniejsze różańce.
  2. Uczniowie klas I-II w trakcie finału przystąpili do prezentacji pieśni o tematyce maryjnej.
  3. Uczniowie klas III-IV tworzyli Koronę dla Matki Bożej.
  4. Piąto i szóstoklasiści przygotowali prace plastyczne przedstawiające „Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi”.
  5. Najstarsi uczniowie prezentację multimedialną na  temat „Koronowane obrazy i figury Matki Bożej” – przewodnik po Rzeszowie i okolicy.

Za szczególne zaangażowanie w propagowaniu celów konkursu podziękowanie kierujemy do dzieci, rodziców i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy sponsorom: proboszczowi parafii od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej księdzu dr Wacławowi Soplowi oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Głogów Młp. Dziękujemy zaproszonym gościom za uczestnictwo w jubileuszowym wydarzeniu: księdzu proboszczowi Wacławowi Soplowi, pani Bożenie Woźny Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Młp., pani Marii Sala vice Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Młp., Dyrektorom Szkół w Rudnej Wielkiej i Rudnej Małej paniom Małgorzacie Mazepie, Dianie Hodyr i Jolancie Kot-Ziębie. Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziekujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy w kościele w Rudnej Wielkiej, która w tym samym dniu po nabożeństwie wieczornym została uroczyście otwarta.

Zobacz zdjęcia z finału...

Ekspozycja prac...

Sprzatanie ŚwiataLEKCJA POSZANOWANIA ŚRODOWISKA
W naszej szkole 23 września odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, nauka segregacji odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie z klasy siódmej wraz z nauczycielem biologii G. Gryglewicz wyruszyli na „wielkie sprzątanie”. Pogoda tego dnia dopisała, uczestnicy akcji zmotywowani do działania posprzątali wyznaczony wcześniej teren. Mamy wielką nadzieję, że ta akcja zaowocuje chęcią codziennego dbania o środowisko. Świata nie udało nam się posprzątać będziemy jednak pamiętać, żeby nie śmiecić! Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie w tę akcję!

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.