foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

orszakOrszak Trzech Króli 2020'

Drodzy Rodzice i Uczniowie oraz Wychowankowie przedszkola naszej placówki. Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany co roku przez większość z nas czas Świąt Bożego Narodzenia i związane z nim święto Objawiania Pańskiego, czyli Trzech Króli.

Coroczną tradycją w wielu większych i mniejszych miastach całej Polski stał się kolorowy i uroczysty Orszak Trzech Króli.

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz Komitet Organizacyjny Orszaku Trzech Króli w Głogowie Małopolskim zapraszają naszą społeczność szkolną do włączenia się w to wyjątkowe wydarzenie religijne, które połączy serca wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców naszej gminy w radosnym i głośnym kolędowaniu i wspólnym przeżywaniu wiary.

Orszak rozpocznie się 6 stycznia 2020 r. o godzinie 12.30 na głogowskim rynku, przejdzie ulicami Głogowa Małopolskiego, a zakończy się w Miejsko Gminnym Domu Kultury koncertem w wykonaniu uczniów szkół muzycznych.

Jak piszą organizatorzy: „Ciesząc się z narodzin Zbawiciela, dołączmy wszyscy do tego wspaniałego Orszaku Trzech Króli, aby razem pokłonić się małemu Jezusowi. Czas przygotowań niech będzie okazją do zawiązania orszakowej wspólnoty dzieci, rodziców, nauczycieli i wspólnego tworzenia tego wyjątkowego wydarzenia”.

image4829MATEMATYCZNE ANDRZEJKI

W dniu 29 listopada na lekcjach matematyki uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej pozostali w andrzejkowym klimacie. Z zapałem wykonywali wszystkie polecenia: sumowali, dzielili, mnożyli, zaokrąglali wyniki – a wszystko, aby poznać magię swojego imienia czy też cechy charakteru na podstawie daty urodzenia. Ćwicząc biegłość rachunkową, mogli dowiedzieć się, który dzień tygodnia jest dla nich szczęśliwy oraz poznać swoje podejście do obowiązków szkolnych. Wyjątkowość dnia podkreśliły matematyczne atrybuty uczniów: czapki z wzorami, koszulki z liczbami, geometryczne peleryny. I tak połączyliśmy doskonałą zabawę z nauką.

image4828image4830

Góra Grosza – Ty też możesz pomóc!

Nasza szkoła jak co roku przyłącza się do pięknej akcji Góra Grosza przeprowadzanej na terenie całej Polski, a organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom już po raz 20. Celem akcji jest wsparcie dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Nie do wszystkich los uśmiecha się jednakowo. I choć każdy wie, że największą wartością dla dziecka i dorastającego człowieka jest dom rodzinny i ciepło domowego ogniska, niektórzy z nas, ciesząc się swoim szczęściem rodzinnym, zapominają, że gdzieś obok, daleko lub blisko, ale są tacy, którzy nie mogą zaznać radości przebywania z najbliższymi członkami rodziny, życia i rozwijania się w swojej rodzinie. Akcja Góra Grosza zbiera fundusze na pomoc właśnie takim dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną.

Zbiórka monet – 1-, 2- i 5-groszówek – (przyjmujemy także monety i banknoty o innych nominałach) już trwa! Do 2 stycznia 2020 r., od poniedziałku do piątku, przed rozpoczęciem pierwszej lekcji, uczniowie naszej szkoły czekają z puszką na Wasze grosze i grosiki… na Wasze dobro!

Grosz do grosza…

Warto uświadomić sobie, że przekazując choćby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Nie bądźmy obojętni i przyłączmy się do tej wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z opieki zastępczej. Dobro powraca!

27 listopada w MGDK w Głogowie Młp. odbył się gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem "Dzieci lubią misie - misie lubią dzieci". Konkurs organizowało Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp. Nasze przedszkole reprezentowali: Jakub Micał, Karolina Prejzner oraz Karolina Safin. Serdecznie gratulujemy występu wszystkim uczestnikom! A szczególne gratulacje kierujemy do laureatki I MIEJSCA Karoliny Safin z grupy sześciolatów, docenionej za recytację wiersza Czesława Janczarskiego pt: "Naprawimy misia".

Zdjęcia...

ANDRZEJKI KLAS IV – VIII

Kilka dni temu Samorząd Uczniowski zapowiadał:

„Uwaga! Uwaga!

Wszem wobec ogłaszamy, że do niezwykłej imprezy wielkimi krokami się zbliżamy.

Nie zabraknie szalonej zabawy, wróżb andrzejkowych i przepysznej strawy.

Będą tańce, konkursy i nagrody.

Niech grono pedagogiczne zobaczy jak się umie bawić człowiek młody.

Dobra muzyka, radość, udana zabawa gwarantowane.

Te uczennice, które na imprezę przyjdą nie będą w piątek pytane.

Także uczniowie, gdy się pięknie postarają, o odpytywaniu w piątek zapominają.

W uszach będzie jeszcze szumiał takt muzyki.

I nikt nie będzie miał wtedy głowy do matematyki.

Zrozumie nas także pani z polskiego, historii, geografii,  biologii, chemii

i fizyki też uzna , że nikt się po zabawie dobrze przygotować do lekcji nie potrafi.

Wszystkich serdecznie więc zapraszamy

i w drzwiach szkoły 28 listopada o godzinie 16.30 z radością witamy!”

I było wspaniale – co widać na zdjęciach!!!

Polecane strony

Licznik odwiedzin

295409
Dziś265
Wczoraj371
Tydzień2742
Miesiąc3135
Wszystkie dni295409

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.