foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

AUDYCJA MUZYCZNA MOBILNEJ FILHARMONII PT. „Z NOWYM ROKIEM, TANECZNYM KROKIEM"

24.02.2020 r. po raz kolejny w naszej placówce gościła Mobilna Filharmonia z koncertem pt. „Z nowym rokiem, tanecznym krokiem". Przedszkolaki i uczniowie klas I – III poznali krótką historię powstania tańców nieodłącznie związanych z karnawałem tj. samba, salsa, cha-cha oraz tango, które do Europy przywędrowały z Argentyny, Brazylii czy Kuby. Podczas koncertu została zaprezentowana muzyka, która towarzyszy nam podczas wielkich bali karnawałowych. Dzieci usłyszały m.in. „Szumią jodły na gór szczycie" jako Polonez inaugurujący koncert, „Odę do radości” zagraną w rytmach samby, Etiudę F. Chopina w rytmie Bossa novy, Mazurka F-Dur F. Chopina w rytmach cha-chy, „Libertango” A. Piazzolla, „Marsz Turecki” W. A. Mozarta. Utwory zostały wykonane m.in. na perkusji, pianinie cyfrowym, skrzypcach, altówce i flecie poprzecznym. Widowni bardzo podobały się nowe aranżacje. Dzieci mogły również zagrać na instrumentach perkusyjnych m.in. na kahonie oraz nauczyć się podstawowych kroków samby oraz cha-chy. Barwne kreacje artystów, ich profesjonalna gra na instrumentach oraz odpowiedni sposób przekazywania muzycznej wiedzy sprawił, że koncert przyniósł dzieciom wiele korzyści, w tym radość i uśmiech. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341132
Dziś326
Wczoraj403
Tydzień729
Miesiąc12851
Wszystkie dni341132

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.