foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

DZIEŃ LICZBY ∏

Gdy Eratostenes obliczył obwód Ziemi, zyskał wystarczające dane, żeby obliczyć także jej średnicę. W tym celu potrzebował jeszcze specjalnej liczby, która fascynowała starożytnych uczonych na długo przed okresem greckiego antyku – była nią „pi” zwana też ludolfiną. Liczba ta, na której oznaczenie stosuje się grecką literę, określa stosunek obwodu koła do jego średnicy. Z wiadomych względów nieco inaczej niż planowaliśmy obchodziliśmy w tym roku „Dzień liczby ∏”. Chętni uczniowie pracowali w domu. Eksperymentalnie wyznaczyli jej wartość oraz tworzyli plastyczne obrazy techniką zentangle. Prawdziwe arcydzieła stworzyli: Aleksandra Kielar, Franciszek Romanik i Marcelina Pitucha, a z dużą dokładnością liczbę wyznaczyli: Milena Nowak, Aleksandra Obacz, Maja Bedrejczuk i Franciszek Romanik.

MarceliNa Pitucha Franek Romanik1Aleksandra Kielar

Polecane strony

Licznik odwiedzin

341123
Dziś317
Wczoraj403
Tydzień720
Miesiąc12842
Wszystkie dni341123

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.