foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropy, kropki, kropeczki, czyli kropkowy zawrót głowy w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach, bluzkach, opaskach, plecakach. Kropki na odzieży uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły – a wszystko po to, aby razem obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający 15 września.

Jest on obchodzony od 2008 roku, obecnie już w 108 krajach. Dzień Kropki to nie tylko czas dobrej zabawy, ale to święto kreatywności, wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi. Ale co mała kropka może mieć wspólnego z taką potęgą jak talent i kreatywność? Warto poznać historię małej dziewczynki Vashti – bohaterki opowiadania Petera Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”). Vashti z nieśmiałej i nie wierzącej w swoje możliwości uczennicy stała się pewną siebie i wspierającą swoich kolegów
w pokonywaniu niepewności i w rozwijaniu swoich talentów małą artystką. A wszystko zaczęło się od jednej kropki na kartce papieru.

Trzeba więc wierzyć w siebie i swoje możliwości, działać, tworzyć – a przynajmniej próbować, odkrywać swoje talenty. Ale nie można poprzestawać na sobie. Międzynarodowy Dzień Kropki kieruje też naszą uwagę na innych, zwłaszcza najmłodszych – pomagajmy im odkrywać i rozwijać talenty, inspirujmy do działania, doceniajmy nawet najmniejsze starania, z których nieraz wyrastają wielkie dzieła. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.