foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

… Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.”

Autor nieznany


25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach:  brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych, zgadywankach oraz tańczyły misiowe tańce. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów - miodku.

W ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" realizowanego w naszym przedszkolu i z okazji święta Dnia Pluszowego Misia, przedszkolaki wzięły udział w czytelniczym spotkaniu on-line z Misiową Mamą. Podczas spotkania dzieci wysłuchały czytanej bajki i odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Następnie wykonały zadania Misiowej Mamy, które polegały na zbudowaniu z klocków sylwetki wielkiego misia i nadaniu mu śmiesznego imienia. Dzieci poradziły sobie doskonale i zdobyły certyfikat udziału w spotkaniu.

Z powodu pandemii dzieci nie mogły przynieść do przedszkola ulubionych, pluszowych misiów. Dlatego, przedszkolaki z grupy Krasnoludki oglądały misie swoich kolegów i koleżanek na zdjęciach. Bardzo dziękujemy Rodzicom, iż w ramach współpracy, wykonali i przesłali zdjęcia swoich pociech z ulubionymi pluszowymi misiami!

Tydzień u Szaraczków...

Tydzień u Jeżyków...

Tydzień u Krasnoludków...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.