foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

„Krasnoludki –Ekoludki”

sł. i muz. Adrianna Furmanik -Celejewska

 

Pewnie mi nie uwierzycie,

lecz ja dobrze znam się na tym.

Są na świecie krasnoludki.

Wiem to od mojego taty!

 

Ref.: My jesteśmy małe krasnoludki,

co się nazywają Ekoludki.

Uśmiechnięty będzie świat,

gdy zrobimy właśnie tak!

 

Co dzień o zwierzątka dbają,

o te duże i te małe,

a roślinki podlewają.

Kto to taki, te krasnale?

 

Ref.: My jesteśmy małe krasnoludki…

Wodę w kranie zakręcimy,

gdy się niepotrzebnie leje.

A gdy śmieci wyrzucimy,

to się Ziemia do nas śmieje!

 

Ref.: My jesteśmy małe krasnoludki…

Żeby nam się dobrze żyło,

to zabawkę z pudła zrobię.

Zróbmy, by zielono było,

mamie, tacie, mnie i tobie!

Ref.: My jesteśmy małe krasnoludki…

 

Edukacja ekologiczna jest jednym z ważnych zadań realizowanych w przedszkolu. Przedszkolaki z grupy Krasnoludki aktywnie uczestniczyły w zajęciach ekologicznych i rozwijały zachowania proekologiczne. Zapoznały się z pojęciami tj. ekologia i recykling, poznały zasady prawidłowej segregacji odpadów. Rozmawiały na temat oszczędzania wody. Wspólnie tańczyły i śpiewały piosenkę pt. „Krasnoludki - Ekoludki”. Dzieci dowiedziały się, że odpady to nie śmieci, lecz wartościowe surowce, które można powtórnie wykorzystać. Dzięki zajęciom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów.

Każdy człowiek jest bezpośrednio lub pośrednio odpowiedzialny za aktualny i przyszły stan środowiska, a postępowanie człowieka uzależnione jest od posiadanej świadomości i odpowiedzialności. Dlatego, kształtowanie właściwiej postawy wobec środowiska należy rozpocząć już od najmłodszych lat.

 Zdjęcia..

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.