foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Malujemy lekturę

Wiele można powiedzieć o głównym bohaterze Tolkienowskiej powieści – tytułowym hobbicie Bilbo Bagginsie. Można go lubić lub nie. Jednych śmieszy, innych irytuje... jedno jest pewne – to postać niezwykle oryginalna, zarówno pod względem charakteru, jak i wyglądu. Bilbo Baggins – dla jednych niezdecydowany, zakompleksiony dziwak, dla innych nietypowy, ale godny naśladowania twór bogatej pisarskiej wyobraźni i talentu prekursora powieści fantasy J.R.R. Tolkiena.

Od Bilba, postaci niższej od krasnoludów, ale wyższej od liliputów, możemy się jednak wiele nauczyć, np. pokonywania barier, walki z własnymi kompleksami, wiary w siebie, bo jak czytamy w powieści: „Coś więcej tkwi w tym hobbicie, niż wam się wydaje…”.

Bilba Bagginsa niemałą sympatią obdarzyli uczniowie klasy VI naszej szkoły. Dlatego bardzo chętnie – na wzór nowego ekstrawaganckiego przyjaciela powieściowego – podjęli wyzwanie i wykorzystując największe pokłady swojej wyobraźni oraz oczywiście wielki talent plastyczny, wzięli udział w klasowym konkursie.

Poniżej prezentujemy prace uczniów klasy VI przygotowane w ramach przeprowadzonego na zajęciach rozwijających kreatywność konkursu z cyklu „Malujemy lekturę”, pt. „Moja wizja bohatera poznanej lektury – Bilba Bagginsa”. Uczniowie mogli stworzyć również mapę wędrówki Bilba i jego towarzyszy zgodną z opisem zawartym w lekturze.

Przygotowane prace to prawdziwe arcydzieła. Po ich prezentacji (podczas zajęć online) odbyło się tajne głosowanie oraz ogłoszenie wyników konkursu.

Zwyciężczynią klasowego konkursu została Aleksandra Kielar – I miejsce.

II miejsce zajęła Milena Nowak

III miejsce zajęli Maja Bedrejczuk, Aleksandra Obacz oraz Franciszek Romanik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace i dobrą zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.