Święta tuż, tuż...

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia w przedszkolu.

 


Grudzień to dla dzieci wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć “magię świąt”, czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Nasze przedszkolaki cały tydzień przygotowywały się do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Przedszkolaki uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, tworzyły piękne kartki świąteczne, a także każda grupa wspólnie ubierała choinki. Czas oczekiwania na Święta w naszym przedszkolacy zakończyli wspólną Wigilią, która odbyła się 18 grudnia. Panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  dzieci  w  galowych  strojach  wprowadzały  nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia. Podczas  posiłku  cicho  rozbrzmiewały  kolędy.

                Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.  W  świadomości  naszych  dziadków  Wigilia  była  świętem  radości, pojednania  i  życzliwości.

Zdjęcia Szaraczki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Krasnoludki...