foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Każdy grosz się …liczy

Pomaganie innym i dzielenie się tym co mamy, choć wpisane w naturę człowieka, jednym przychodzi łatwiej, innym gorzej. Są wśród nas prawdziwi altruiści, gotowi do największych poświęceń, niektórzy zaś z rzadka pomagają i w niewielkim wymiarze. Warto jednak odkrywać w sobie i rozwijać potrzebę wspierania drugiego człowieka. Trzeba też pamiętać, że każdy, nawet najdrobniejszy gest życzliwości, ma swoją ogromną wartość, ponieważ jest jak mała cegiełka, która może być elementem wielkiej, pięknej budowli. Tak samo jeden mały grosz – wydawałoby się bez żadnej wartości – może być składnikiem potężnych sum.

Przyłączmy się więc do znanej nam już akcji Góra Grosza i zasilajmy zbędnymi dla nas często groszami skarbonki, których zawartość zostanie przekazana na szczytny cel – wsparcie dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach. Do udziału w akcji zachęcamy przedszkolaków, uczniów klas młodszych i starszych oraz pracowników naszej szkoły i naszego przedszkola. Uczniowie, którzy kształcą się zdalnie, mogą przygotować tymczasowe domowe skarbonki na grosze, a następnie wesprzeć wspólną szkolną składkę.

Akcja trwa do 31 maja 2021 r. Zapewne uzbieramy więc wieeeeelką górę groszy.

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.