foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

ortog1ORTOGRAFIK NA 6

Czy ortografia to jedynie problemem, który spędza sen z powiek naszym wychowankom? Okazuje się, że nie dla każdego ucznia naszej szkoły ortografia jest koszmarem, bowiem nie brakuje tych, którzy doskonale posługują się językiem ojczystym zarówno w mowie, jak i w piśmie. Dowodem był ich chętny udział w konkursie ortograficznym. Do rywalizacji stanęło 13 uczniów, którzy zmierzyli się z zawiłościami języka polskiego, w myśl słów Janusza Korczaka Błąd w mowie i w piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz. Ten dzień w szkole dłużył się niemiłosiernie...tak zaczynał się tekst dyktanda ortograficznego, w którym było mnóstwo wyrazów sprawiających trudności ortograficzne. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII, jednak spróbować swoich sił pragnął również młodszy uczeń z klasy III - Szymon Korczak, który swoją wielką wiedzą ortograficzną uplasował się na czwartym miejscu, tym samym zdobywając wyróżnienie.
I miejsce zajęła – Amelia Kordowska, klasa VII
II miejsce zajął -Oliwier Mucha, klasa VI
III miejsce zajęła – Izabella Micał, klasa VII
Laureaci otrzymali dyplomy oraz słowniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

ortog2

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.