foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Dnia 15 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbył się „Gminny konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim”. W związku ze zbliżającymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza placówka stara się szerzyć wśród uczniów znajomość historii naszej ojczyzny oraz wiedzy na temat jej wielkich bohaterów. Jednym z nich jest Józef Piłsudski, którego zasługi w odrodzeniu państwa Polskiego są niezliczone. Celem konkursu było poznanie jego działalności politycznej oraz prywatnego oblicza. Organizatorami konkursu były pani Sara Jachyra, Barbara Słotarska, oraz Bożena Sobek. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie poszczególne placówki wyłaniały dwóch uczniów, którzy następnie podczas finału prezentowali swoją placówkę. W finale uczestniczyło sześć szkół z gminy Głogów Małopolski: ZS w Wysokiej Głogowskiej, ZS w Przewrotnem, SP w Stykowie, ZS w Budach Głogowskich, ZS w Głogowie Małopolskim oraz ZS w Pogwizdowie Nowym. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Dorota Walczewska, Katarzyna Dziecic oraz Barbara Słotarska. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dopiero runda dodatkowa rozstrzygnęła konkurs. Laureatami są:

I

Zespół Szkół w Budach Głogowskich, uczniowie Miłosz Sarna oraz Filip Kowalski100 logo

przygotowani przez panią Katarzynę Dziedzic

II

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym, uczniowie Iga Nowak oraz Zuzanna Hess

przygotowani przez panią Sarę Jachyrę

III

Zespół Szkół w Przewrotnem, uczniowie Katarzyna Burczek oraz Marek Rzeszutek,

przygotowani przez panią Dorotę Walczewską

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

402488
Dziś143
Wczoraj288
Tydzień750
Miesiąc6895
Wszystkie dni402488

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.