foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

mdp zawodyGminne zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych

3 czerwca 2018 r. na terenach rekreacyjnych "Rajska Dolina" w Pogwizdowie Starym odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Głogów Młp. rozgrywane zgodnie z regulaminem Zawodów Sportowo – Pożarniczych MDP – CTiF, czyli Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów. Wśród 14 drużyn na zawodach nie mogło zabraknąć i naszych wychowanków.

Chłopcy w składzie: Michał Żuczek, Fabian Sarna, Maksymilian Pado, Jakub Ciźla, Szymon Jasion, Paweł Drzał, Jakub Kawa, Nikodem Kazimierski, Hubert Radziwiński przygotowywali się do zawodów biorąc udział w zbiórkach szkoleniowych pod kierunkiem pań Agnieszki Sarny i M. Zięby, podczas których doskonalili „musztrę”, rozwinięcie bojowe i sztafetę. Dzięki mobilności druhów strażaków: Naczelnika OSP w Pogwizdowie Nowym  Marka Woty oraz kierowcy Grzegorza Dziemieli mogliśmy trenować na kompletnym torze w Pogwizdowie Starym. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

W czasie zawodów

Chłopcy - strażacy nie mogli doczekać się startu. Najpierw jednak gminny kapelan strażacki ks. Zbigniew Gargaś rozpoczął uroczystości od niedzielnej Mszy św.  trochę innej jak zwykle bo polowej. Potem nastąpiła zbiórka, przemarsz pododdziałów oraz podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Następnie dowódca wylosował numer startowy (nr 4). I w atmosferze upalnej pogody czekaliśmy na swój start.

Ćwiczenie bojowe, musztra i sztafeta pożarnicza

Młodzi druhowie w konkurencji sztafety 400m uzyskali czas  80.21 s po niej przystąpili do ćwiczenia Musztry a na koniec bezbłędnie wykonali ćwiczenie bojowe uzyskując czas 62 s. ostatecznie zajęli TRZECIE MIEJSCE. Zwyciężyły MDP z OSP Wola Cicha (dziewczęta) i MDP z OSP Hucisko (chłopcy). Organizatorzy zaprosili nas na lody oraz kiełbaski z grilla. A nasi opiekunowie strażacy pomagający podczas zawodów: Marek Wota, Grzegorz Dziemiela, Mateusz Kędzior i Piotr Skała nagrodzili nas jeszcze słodkimi przekąskami. Bardzo dziękujemy.

Zawody sportowo-pożarnicze, jak mówi regulamin, są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest w szczególności: popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu oraz ocena stanu wyszkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 Zobacz zdjęcia...

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.