foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Konrad Kozdrański reprezentujący województwo podkarpackie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoła podstawowa został

MISTRZEM POLSKI

Tegoroczny – 41. finał turnieju odbył się w dniach 1-3 czerwca 2018 r. w Świdwinie, woj. zachodniopomorskie. Było intensywnie, uroczyście i naprawdę trudno. Najpierw jednak uczestnicy turnieju – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – przeszli sito eliminacji środowiskowych, potem gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich, by wreszcie dojść do finału centralnego. Honorowy patronat nad nim objęli Minister Edukacji Narodowej,  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Teoria z praktyką

W finale startowali zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w eliminacjach szczebla wojewódzkiego. Wśród finalistów nie było więc osób przypadkowych ale młodzież, która do zapobiegania pożarom podchodzi najsumienniej i z największym zacięciem. Ten etap wymagał od nich naprawdę profesjonalnej i uporządkowanej wiedzy – znajomości ustaw, obycia ze sprzętem pożarniczym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także odpowiedniego podejścia do turniejowych zmagań, czyli rozwagi, opanowania i pewności siebie.

Zmagania uczestników odbywały się w ciągu dwóch dni i podzielone były na kilka etapów. Test wiedzy pożarniczej, ćwiczenia praktyczne np. rozwinięcie linii gaśniczych, zadanie z zakresu ratownictwa medycznego czy odgadnięcie armatury pożarniczej oraz egzamin ustny m.in. takie zadania mieli do wykonania uczestnicy.

Ostatecznie Konrad Kozdrański zdobył największą ilość punktów i został Mistrzem Polski.

GRATULUJEMY!!!

Gratulujemy również drugiemu reprezentantowi Podkarpacia w kategorii wiekowo najstarszej Kamilowi Krauze tytułu mistrza. Gratulacje należą się także dh Józefowi Tuckiemu, który opiekował się finalistami z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie. Konrad przygotowywał się do turnieju pod opieką Małgorzaty Zięby. Zdjęcia...


Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.