foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Finał II edycji programu „Być Jak Ignacy” znowu z naszym udziałem !!!

19 czerwca br. na terenie siedziby PGNiG w Warszawie miała miejsce uroczysta Gala zwieńczająca II edycję programu „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”. Nasza szkoła, drugi rok z rzędu została laureatem programu w województwie podkarpackim i znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek z całej Polski zdobywając kolejny raz prestiżowy tytuł Naukowej Szkoły Ignacego! Gospodarzem gali był główny organizator projektu- Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a to ważne wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej. Laureaci konkursu- uczniowie kół naukowych i prowadzący je nauczyciele spotkali się w olbrzymim namiocie usytuowanym obok Muzeum Gazownictwa. W części oficjalnej spotkania, tytuł naukowej szkoły i nagrodę finansową w wysokości 8000 zł z rąk Pani Minister odebrali również nasi uczniowie z koła naukowego „Poznawanie przez eksperymentowanie” i nauczyciele- koordynatorzy- Dorota Kotowicz i Renata Chłanda. Po uroczystej Gali wręczenia nagród czekał na nas smaczny poczęstunek, a potem szereg różnych atrakcji. Zwiedziliśmy oryginalne i tajemnicze wnętrza Muzeum, a na sali wystawowej obejrzeliśmy ekspozycję prac konkursowych. Model naszego Podwodnego Laboratorium Ignacego prezentował się znakomicie! Odwiedziliśmy także autobus- laboratorium i naszych dobrych znajomych- Pana Ignacego i jego pomocników, którzy prezentowali „wybuchowe” eksperymenty. Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowe upominki. Odniesiony sukces cieszy nas tym bardziej, że w tej edycji konkurencja była ogromna. W projekcie brało udział 640 szkół (w tym 55 z województwa podkarpackiego) i ponad 10 000 uczniów! Mamy nadzieję, że naukowa pasja zagościła na dobre w naszej szkole, a „płomień wiedzy” dosięgnie coraz liczniejsze grono młodych adeptów nauki.

Zdjęcia...

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.