foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

pizzaDzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu ten dzień obchodzono 11 lutego. Dzieci poznały najpopularniejszą włoską pizzę – margheritę, składającą się z pomidorów, sera mozzarella i bazylii, a także obejrzały film o tym, jakie są etapy jej powstawania. Tego dnia, chusta animacyjna zamieniła się w wielką pizzę. W celu kształtowania nawyku spożywania warzyw, przedszkolaki wykonały prace plastyczne pt. „Pizza z warzywami”. Ponadto dowiedziały się jak wiele witamin i minerałów posiadają warzywa, a szczególnie pomidory, które pełnią w pizzy bardzo ważną rolę. Dzieci utrwaliły także wiadomości na temat Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Odpowiednio przygotowana pizza jest źródłem wielu witamin i mikroelementów. Ser zawiera sporo wapnia oraz witaminy z grupy B; sos pomidorowy to źródło prozdrowotnego likopenu, a także witaminy A i potasu; cebula jest bogata w witaminę C, chrom i błonnik, a ponadto pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Aby pizza nie straciła swoich zdrowotnych właściwości, powinna być świeża (nie mrożona), przygotowana w domu lub restauracji i jedzona zaraz po wyjęciu z pieca.

Zdjęcia...

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.