foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM W PRZEDSZKOLU

SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO OOO

ZATAŃCZ Z NAMI, TAŃCZ W KÓŁECZKO OOO

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO OOO

PO JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO OOO.

25.02.2019 r. grupa Krasnoludków gościła tatę Hani, który jest stomatologiem. Panu Januszowi towarzyszyła Pani Milena - higienistka stomatologiczna oraz Pani Małgorzata z Centrum Profilaktyki i Wybielania Zębów „Smile&more”. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie i wyjaśnili przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Dzieci poznały prawidłową technikę czyszczenia zębów oraz dowiedziały się, że szczoteczkę do zębów należy wymieniać co 3 miesiące. Wspólnie zastanawiały się, jaki rodzaj pożywienia jest dobry dla ich zdrowia. Przedszkolaki poznały także różne rodzaje aparatów ortodontycznych. Ponadto brały udział w dyskusji zadając wiele pytań. Dowiedziały się również, że każde dziecko, które chce mieć zdrowe zęby powinno regularnie odwiedzać stomatologa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki i dyplomy, za które serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy Pani Milenie i Pani Małgorzacie z Centrum Profilaktyki i Wybielania Zębów „Smile&more” oraz Panu Januszowi za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.

Więcej w galerii...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.