foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Dnia 6.03.2019 odwiedził nasze przedszkole teatrzyk Zielony melonik z przedstawieniem pt:"Krótkie nogi". Królewicz, główny bohater bajki miał dość wypełniania królewskich obowiązków i postanowił pójść na wagary. Do tego pomysłu namawiali go tez koledzy m. in. małpka. Królewicz obiecał, że pójdzie do szkoły jednak za namową kolegów poszedł na wagary. Skłamał, bo myślał, że nikt się nie dowie. Okazało sie jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda wyszła na jaw. Królewicz przeprosił, że źle zrobił i obiecał, że nie będzie więcej kłamać. Dzieci dowiedziały się,że nie trzeba ulegać namowom kolegów, oraz że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda zawsze wypłynie na wierzch. Na koniec przedstawienia dzieci nauczyły się piosenki o kłamstwie:
"Krótkie nogi, krótkie nogi, krótkie nogi kłamstwo ma,
krótkie nogi, krótkie nogi, krótkie nogi kłamstwo ci niewiele da."

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.