foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

GRAM I KIBICUJĘ - FAIR PLAY

 15.03.2019 r. klasy 1. i 3. brały udział w zajęciach pod hasłem „GRAM I KIBICUJĘ – FAIR PLAY”. Fair Play to termin o którym każdy słyszał, ale interpretacja obszaru jego zasięgu jest różna, podobnie jak mnogość definicji. Zasada niezwykle potrzebna w życiu każdego człowieka, często przyporządkowywana wyłącznie do zagadnień związanych ze sportem. A jednak Fair Play to nie tylko sport.

Fair Play to czysta, uczciwa gra, prowadzona nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny i szlachetny. Nie należy jednak traktować jej jak przymusu, którego należy przestrzegać, lecz jako coś więcej – postawę moralną, wynikającą z naszych wewnętrznych przekonań. Za prekursorów Fair Play uważa się starożytnych Greków, z ich kultury wywodzi się pojęcie etyki (ethicos – zgodny z obyczajem). Przed każdą rywalizacją jej uczestnicy składali przysięgę, która w treści zawierała zobowiązania do przestrzegania norm etycznych w okresie trwania zawodów. Za nieuczciwe praktyki groziły kary pieniężne lub publiczne wykluczenie z Igrzysk.

Uczniowie sami definiowali pojęcie jak należy grać i kibicować aby było to zgodne z zasadami Fair Play.

Poznali również pana Radosława Adamskiego zawodnika CWKS RESOVIA, który opowiedział uczniom jak w sporcie – na boisku ważne jest przestrzeganie zasad. Sport to nie tylko zabawa ale również ciężka praca.

Uczniowie rozegrali krótki mecz – byli zachwyceni, zabawa była przednia.

BARDZO DZIĘKUJEMY PANU RADKOWI, ŻE ZECHCIAŁ NAS ODWIEDZIĆ. ZAPRASZAMY PONOWNIE I ZYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

 Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.