foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Czas na zmiany!!!

„Idą, idą ogrodnicy tup, tup, tup
Niosą grabki i łopatki.
Hej! Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.
Puk, puk, puk łopatką.
Szu, szu, szu grabkami.
Tryśnie woda z koneweczki,
na nasze grządeczki.”
I. Salach „Ogrodnicy”.

Czas na zmiany!!! 14.03.2019 r. gr. Jeżyków zabrała się do pracy. Zima się znudziła i przedszkolaki postanowiły zaprosić wiosnę, zakładając hodowlę roślin.  Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie, siały rzeżuchę, kiełki rzodkiewki, szczypiorek, pietruszkę oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody na parapecie. Teraz już tylko czekać na owoce pracy przedszkolaków. /E. Michałek-Gaweł/

Zdjęcia...

Zielony ogródek u Krasnoludków

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny krasnoludki również postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Do tego celu zostały przygotowane doniczki, kubeczki, konewka, nasionka kwiatów, fasoli, cebulki oraz ziemia. Dzieci obejrzały i omówiły wygląd nasion, omówione zostały etapy wzrostu roślin i co należy zrobić by rosły. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wysiewu wcześniej przygotowanych nasion do skrzynek. Skrzynki z wysianymi nasionami zostały umieszczone w kąciku przyrody, który znajduje się w sali. Ponadto każdy maluszek zasadził swoją własną cebulkę na szczypiorek, który jest źródłem wielu witamin. Dzieci będą systematycznie podlewały roślinki i obserwowały ich wzrost. /S. Płoch/

Zdjęcia...

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.