foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

dok ptakowPOMAGAMY PTAKOM PRZTRWAĆ ZIMĘ

 "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

Św. Franciszek z Asyżu

Pomaganie jest nieodłączna potrzebą prawie każdego człowieka, a już na pewno każdego ucznia naszej szkoły. Pomagają zawsze i chętnie! Pomagają z potrzeby serca! Pomagają, bo tak wspaniale ich wychowano, przekazano im, że każde stworzenie jest ważne! Świetliczaki zawsze chętnie biorą udział w różnych akcjach. Klasa V również z radością przyłączyła się do akcji Pomagamy ptakom przetrwać zimę. Tak dużo karmników jest na terenie placu szkolnego, a jak się okazuje i nie mniej rąk chętnych do wypełnienia ich przysmakami dla skrzydlatych. Zarówno wychowankowie świetlicy, jak i uczniowie klasy V z różnych ziaren, płatków, kasz, suszonych owoców przyniesionych z domu sporządzili ziarniste kulki. Gdy przysmaki odpowiednio stężały, uczniowie regularnie podrzucali je ptakom. Jesteśmy przekonani, że smakowały naszym skrzydlatym przyjaciołom, bowiem znikały w okamgnieniu.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.