foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. W związku z tym w przedszkolu w Pogwizdowie Nowym zorganizowaliśmy Niebieski Dzień.

Uroczystość miała na celu rozwijanie zainteresowania otaczającym światem, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, a także uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane w niebieskie stroje. Motywem przewodnim podczas zabaw była woda. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się, skąd się bierze deszcz. Rozwiązywały zagadki obrazkowe, badały zachowanie niektórych ciał w wodzie, ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Wykonywały także eksperymenty badawcze: co pływa, co tonie?, Czarodziejskie kubeczki, Jak smakuje woda? Dzieci dowiedziały się, jak należy oszczędzać wodę, ćwiczyły z użyciem butelek po wodzie oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Niebieski dzień uważamy za udany. Dzieci wspaniale się bawiły i znacznie poszerzyły swoją wiedzę na temat zjawisk przyrodniczych związanych z wodą. Z pewnością będą teraz wiedziały, jak oszczędzać wodę, bo przecież WODA TO ŻYCIE.

Zdjęcia - Krasnoludki

Zdjęcia - Jeżyki

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.