foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - HISTORIA KROPELKI WODY

Rzadko zdajemy sobie sprawę jak ważna jest woda w życiu każdego z nas. Trudno się dziwić, bowiem jest dostępna na wyciągnięcie ręki. W ciągu ostatnich 30 lat wykorzystywanie wody bardzo szybko wzrosło. Główną przyczyną wzrostu zapotrzebowania na wodę jest wciąż wzrastająca ilość używanych zmywarek, pralek, urządzeń nawadniających ogródki. Jednak wodne zasoby nie są równomiernie rozmieszczone na Ziemi. Są kraje gdzie kropla wody jest bezcenna i nie ma mowy o jej marnotrawstwie. Konkurs Historia kropelki wody, który odbył się w naszej szkole, miał na celu uświadomienie dzieciom, jak wielką rolę odgrywa woda, jak racjonalnie należy ją wykorzystywać oraz jak niewielkie są jej zasoby w stosunku do potrzeb. Adresatami były wszystkie klasy. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie rysunku lub plakatu promującego wodę. Dzieci wykazały się kreatywnością w tworzeniu prac plastycznych, a zwycięzcami zostali:
I miejsce: Laura Weselak (kl. II), Aleksandra Kogut (kl. III)
II miejsce: Katarzyna Kielar (kl. I), Aleksandra Krzak (kl. III)
III miejsce: Milena Towarnicka (kl. III), Mikołaj Dyga (kl. III)
Uczniowie klas IV-VIII brali udział w Wielkim Teście, który zawierał 20 pytań. Między zawodnikami toczyła się zacięta walka, wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, a nagrodzeni zostali:
I miejsce: Anna Krzak (kl. VIII), Izabella Micał (kl. VIII).
II miejsce: Olga Chłanda (kl. VII)
III miejsce Zuzanna Hess (kl. VIII), Konrad Kozdrański (kl. VII).
Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że konkurs wniósł bardzo dużo do świadomości naszych uczestników.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.