foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Przedszkolaki na spektaklu pt. „Wystarczy być” w Teatrze Maska

27.03.2019 r. grupa Szaraczków i Krasnoludków wybrała się do Teatru Maska na spektakl pt. „Wystarczy być”. Olbrzymia widownia i scena zrobiły na małych przedszkolakach wielkie wrażenie. Lekki strach i zaciekawienie towarzyszyły im aż do rozpoczęcia spektaklu. Dla Krasnoludków była to pierwsza wizyta w Teatrze Maska. „Wystarczy być” jest to opowieść o bezinteresownej przyjaźni, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ponadto mówi o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie - Wiewiórka, Mrówka, Słoń i Żółw próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Barwna scenografia, wspaniałe kostiumy, oprawa muzyczna zachwyciły małych widzów. Przedszkolaki pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy powróciły do przedszkola.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Drogi Rodzicu, zabieraj częściej swoje dziecko do teatru. Teatr uwalnia w nim skrywane uczucia, emocje, pełni rolę terapeutyczną, daje rozrywkę, rozwija wyobraźnię. A jeżeli poczujesz tam znudzenie spektaklem dla dzieci, skieruj swój wzrok na twarz twojego dziecka a zobaczysz jego prawdziwą radość i fascynującą grę emocji.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.