foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

czystosc wodRozstrzygnięcie konkursu „Co wiem o wodzie?”

Od 1 do 7 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy w Polsce Tydzień Czystości Wód. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony wód, linii brzegowych i oszczędzanie wody – największego skarbu ludzkości. Aby poszerzyć wiedzę dotyczącą zasobów wodnych na Ziemi, znaczenia wody w życiu człowieka i innych organizmów oraz jej oszczędzania i ochrony uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Dzięki ciekawym prezentacjom i animacjom zrozumieli, że racjonalne gospodarowanie wodnymi zasobami oraz ich ochrona to zadanie do wykonania przez każdego z nas. Zdobytą wiedzę zweryfikowali w quizie „Co wiem o wodzie?”. Najlepszymi znawcami w zakresie hydrologii okazali się: Szymon Korczak, który w konkursie zajął I miejsce, Aleksander Iskrzycki – II miejsce, Julia Szydło i Marcelina Pitucha – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy, a do wszystkich kierujemy przesłanie: Oszczędzajmy wodę, abyśmy nie poczuli jej deficytu. Jeśli dziś połączymy siły i wspólnie zadbamy o ochronę środowiska naturalnego, przyszłe pokolenia podziękują nam za naszą wrażliwość i determinację.

Polecane strony

Licznik odwiedzin

393241
Dziś115
Wczoraj242
Tydzień115
Miesiąc4757
Wszystkie dni393241

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.