foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

MILENA DAŁA SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI!

fantazja2Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,

aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (…)” .

 

Świat bez ludzkich marzeń i fantazji byłby ponury, monotonny. Leży ona u podstaw naszej kreatywności i innowacyjnych pomysłów. Jest też wewnętrznym azylem, do którego można uciec od szarej rzeczywistości. Jak się okazuje fantazji nie brakuje naszym uczniom, którzy chętnie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Dajmy się ponieść fantazji”. Uczestnicy konkursu, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych, mieli za zadanie napisanie prac pisemnych nt. „W opuszczonym domu".

Zapewne słowami tekstu piosenki „Moja Fantazja” kierowała się nasza uczennica klasy IV Milena Nowak, podczas pisania swojego opowiadania zatytułowanego „Opuszczony dom – pełen albumów”.

Milena bujając na skrzydłach fantazji przenosi czytelnika do opuszczonego domu podróżnika, kolekcjonera albumów. Opuszczone miejsce odwiedza Ania, która ma dar rozpoznawania problemów innych. Jej dobre serce nie pozwala pozostawić potrzebujących bez pomocy, dzięki której wszyscy odnajdują szczęście.

Komisja oceniając prace brała pod uwagę twórcze podejście do tematu, oryginalność, umiejętność redagowania tekstu zgodnie ze wskazaną formą oraz poprawność językową.

Milena Nowak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fantazja 1

Polecane strony

Licznik odwiedzin

394092
Dziś183
Wczoraj343
Tydzień966
Miesiąc5608
Wszystkie dni394092

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.