foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

TEATRZYK KUKIEŁKOWY „NOWE SZATY KRÓLA”

Ta bajeczka kochani jest po to

By się z ludzką rozprawić głupotą

Żeby obśmiać tych którzy się wstydzą

Że nie widzą, gdy niczego nie widzą…”

22 maja 2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl pt. „Nowe szaty króla” w wykonaniu Teatru Każdej Sztuki, który zawitał do naszej szkoły. Na początku jeden z aktorów zaprosił publiczność do dyskusji o tym, jak należy zachowywać się w teatrze. Dzieci chętnie wypowiadały się na ten temat. Wspaniała oprawa muzyczna, bogata scenografia, dialogi, a przede wszystkim dziewięć pięknych lalek kukiełkowych przykuło uwagę dzieci. Spektakl oparty na podstawie baśni H. Ch. Andersena to ponadczasowy utwór poruszający problematykę pychy, egoizmu, a przede wszystkim prawdy, którą trzeba umieć zarówno mówić, przyjmować do siebie jak i uważnie jej słuchać. Piętnuje równocześnie głupotę ludzką i bezmyślne działanie oraz brak reakcji na otaczające nas zło. Widzowie oglądali przedstawienie z dużym skupieniem i nagrodzili występ gromkimi brawami. Po spektaklu odbyła się pogadanka z aktorem. Na koniec dzieci usłyszały piosenkę o ludzkiej głupocie.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.