foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

W ramach obchodów Dnia Dziecka 01.06.2019 r. o godz.18.00 odbył się okolicznościowy Piknik przy Domu Strażaka zorganizowany przez OSP w Pogwizdowie Nowym wraz z myśliwymi. Ponadto 03.06.2019 r. do naszej placówki zawitało MOBILNE PLANETARIUM „MÓJ KOSMOS”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w seansie animowanym, który przedstawił naszą planetę Ziemię, Księżyc orbitujący wokół Ziemi, a także inne planety Układu Słonecznego. Dodatkowo dzieci w bardzo przystępny i ciekawy sposób zapoznały się z pojęciem planetoidy, komety, gwiazdy oraz sondy kosmicznej. Na koniec obejrzały zabawną historię o dinozaurach i śmieszną animację – wyprawę pewnej wiewiórki w kosmos. Tego dnia przedszkolaki z grupy Krasnoludków wykonały kolorowe korony, w których zasiadły do pysznego poczęstunku – truskawek w czekoladzie, a do domu udały się z balonikami. Jeżyki puszczały duże bańki mydlane, wykonały piękne korony a na deser zjadały smaczne lody. Szaraczki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dla najmłodszych był to dzień pełen atrakcji. Ponadto w minionym tygodniu przedszkolaki zapoznały się z prawami i obowiązkami dzieci w Polsce, a także na całym świecie. Uczyły się szacunku dla dzieci niepełnosprawnych czy wyglądających inaczej. Rozmawiały o dostępnych sposobach pomocy dzieciom z biednych rejonów świata.

Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta życzymy mnóstwa uśmiechu każdego dnia, głów pełnych marzeń i wiary w ich realizacje!

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.