foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

FESTIWAL FILMOWY KINOLUB

Nasi uczniowie z klasy IV, V i VI po raz kolejny uczestniczyli w festiwalu filmowym Kinolub, który umożliwia dzieciom zapoznanie się z wartościowymi międzynarodowymi produkcjami i dzięki temu pozwala im kształtować swój filmowy gust. Projekcje dla przybyłych młodych widzów odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny, a program filmowy bardzo bogaty. Trzeba również zaznaczyć, że część filmów była prezentowana i nagradzana na międzynarodowych festiwalach. Pasmo filmów krótkometrażowych, które nasi wychowankowie mieli okazję oglądnąć zatytułowane było „Dookoła świata”. W ciągu 80 minut uczniowie przenieśli się w różne zakątki świata do Włoch, Libanu, Francji, Tajwanu, USA, Izraela, Meksyku i Turcji. Bohaterami wszystkich sześciu filmów są dzieci, które niezależnie od tego gdzie się znajdują i jak żyją mają takie same pragnienia, potrzebują przyjaźni i miłości. Bardzo różne filmowe spojrzenie na ciekawe kwestie, tak często nurtujące młodego człowieka, jak również różnorodność kulturowa bohaterów, będą z pewnością ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów, którzy mieli okazję uczestniczyć w festiwalu filmowym.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.