foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

W ramach realizacji programu „Trzymaj formę!”:

- w celu trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów oraz w celu pogłębiania wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania przeprowadzono zajęcia tematyczne, pogadanki, prelekcje,

8- przeprowadzono akcję „Zdrowe piątki w klasie V”. Uczniowie klasy V w niektóre piątkowe poranki, podczas godzin wychowawczych przygotowywali zdrowe i smaczne owocowe lub warzywne przekąski, ja7k również soki. Działania te miały na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, ZDJĘCIA...

- odbył się „Szkolny MasterChef”, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV i V, a zadaniem uczestników było wykonanie owocowej przekąski, która miała być nie tylko zdrowa, ale również pięknie podana. Młodzi kucharze, zarówno panie, jak i panowie wykazali się świetnymi pomysłami, już same nazwy dań wprawiały Jury w zachwyt, nie wspominając już o sprawnym wykonaniu i estetycznym wyglądzie, ZDJĘCIA...

- uświadamiano dzieci podczas zajęć świetlicowych jak ważne jest to, co spożywamy, podejmowano działania kulinarne, podczas których przy dużym zaangażowaniu uczennic klasy V  przyrządzano zdrowe i smaczne desery oraz soki,

- zorganizowany został konkurs „Historia kropelki wody”. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie plakatu promującego wodę. Miał on na celu uświadomienie dzieciom, jak wielką rolę w naszym życiu, dobrym funkcjonowaniu odgrywa woda,

- organizowano systematycznie aktywne formy wypoczynku m.in. wyjścia na siłownię, również tą w plenerze, na ściankę wspinaczkową, łyżwy. Celem tych działań było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że czas spędzony aktywnie zaprocentuje dobrą kondycją i lepszym samopoczuciem.

245

163

Mamy nadzieję, że realizacja programu sprawiła, że uczniowie będą przywiązywać większą uwagę do tego, co, na co dzień jadają, a tablet czy telefon zamienią na rower bądź rolki!

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.