foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Mobilna Filharmonia - „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki”

Dnia 14 czerwca nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych tj. Chopin, Moniuszko, Lutosławski czy Wars. Dzieci miały okazję nie tylko poznać wiele ciekawostek dotyczących ich życia, ale także usłyszeć ich najpopularniejsze utwory, np. „Idzie Grześ przez wieś” – Witolda Lutosławskiego, „Życzenie” Fryderyka Chopina, „Prząśniczkę” i utwory z opery „Halka” Stanisława Moniuszki oraz „Ach, jak przyjemnie” – Henryka Warsa. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy osobie Stanisława Moniuszki z uwagi na fakt, iż 5 maja 2019 roku minęło 200 lat od daty urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora i patrioty. W związku z tym Senat Rzeczpospolitej jednogłośnie podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki. Dziękujemy i już od dziś czekamy na następne audycje.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.