foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

W dniu 30 maja 2019 r. na Orliku w Głogowie Młp. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną. Drużyna naszych chłopców wywalczyła sobie II miejsce! Skład drużyny: Fabian Sarna, Paweł Drzał, Jakub Kawa, Marcin Kiełboń, Szymon Jasion, Hubert Radziwiński, Nikodem Kazimierski i Dominik Rzucek. Gratulujemy wyniku!!!

Zdjęcia...

20190517 1441360

W piątek 17 maja 2019 r. w Roźwienicy odbyły się XLI Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju, w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 64 zwycięzców eliminacji powiatowych.

Konrad Kozdrański uczeń klasy VII jako czterokrotny zwycięzca powiatu rzeszowskiego oraz vice mistrz i ubiegłoroczny mistrz eliminacji krajowych wraz ze swoją prowadzącą panią Małgorzatą Ziębą udał się również do Roźwienicy aby sprawdzić swoje umiejętności wiedzowe na temat ochrony przeciwpożarowej ale już w wyższej kategorii wiekowej - uczniowie klas VII, VIII i III Gimnazjum. Turniej podzielony był na dwie części: pisemną i ustną. W pierwszej należało odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Niestety pytania testowe wyeliminowały Konrada z dalszych rozgrywek i nie pojedzie po raz czwarty na etap ogólnopolski.

Finał Centralny OTWP odbędzie się w dniach 31 maja -2 czerwca 2019 roku w Złotym Potoku w województwie śląskim.

20190517 14424020190517 144149

MILENA DAŁA SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI!

fantazja2Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,

aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (…)” .

 

Świat bez ludzkich marzeń i fantazji byłby ponury, monotonny. Leży ona u podstaw naszej kreatywności i innowacyjnych pomysłów. Jest też wewnętrznym azylem, do którego można uciec od szarej rzeczywistości. Jak się okazuje fantazji nie brakuje naszym uczniom, którzy chętnie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Dajmy się ponieść fantazji”. Uczestnicy konkursu, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych, mieli za zadanie napisanie prac pisemnych nt. „W opuszczonym domu".

Zapewne słowami tekstu piosenki „Moja Fantazja” kierowała się nasza uczennica klasy IV Milena Nowak, podczas pisania swojego opowiadania zatytułowanego „Opuszczony dom – pełen albumów”.

Milena bujając na skrzydłach fantazji przenosi czytelnika do opuszczonego domu podróżnika, kolekcjonera albumów. Opuszczone miejsce odwiedza Ania, która ma dar rozpoznawania problemów innych. Jej dobre serce nie pozwala pozostawić potrzebujących bez pomocy, dzięki której wszyscy odnajdują szczęście.

Komisja oceniając prace brała pod uwagę twórcze podejście do tematu, oryginalność, umiejętność redagowania tekstu zgodnie ze wskazaną formą oraz poprawność językową.

Milena Nowak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fantazja 1

czystosc wodRozstrzygnięcie konkursu „Co wiem o wodzie?”

Od 1 do 7 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy w Polsce Tydzień Czystości Wód. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony wód, linii brzegowych i oszczędzanie wody – największego skarbu ludzkości. Aby poszerzyć wiedzę dotyczącą zasobów wodnych na Ziemi, znaczenia wody w życiu człowieka i innych organizmów oraz jej oszczędzania i ochrony uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Dzięki ciekawym prezentacjom i animacjom zrozumieli, że racjonalne gospodarowanie wodnymi zasobami oraz ich ochrona to zadanie do wykonania przez każdego z nas. Zdobytą wiedzę zweryfikowali w quizie „Co wiem o wodzie?”. Najlepszymi znawcami w zakresie hydrologii okazali się: Szymon Korczak, który w konkursie zajął I miejsce, Aleksander Iskrzycki – II miejsce, Julia Szydło i Marcelina Pitucha – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy, a do wszystkich kierujemy przesłanie: Oszczędzajmy wodę, abyśmy nie poczuli jej deficytu. Jeśli dziś połączymy siły i wspólnie zadbamy o ochronę środowiska naturalnego, przyszłe pokolenia podziękują nam za naszą wrażliwość i determinację.

smog126 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej odbył się uroczysty finał XVII Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Ratujmy Ziemię – walczmy ze smogiem!”. Z satysfakcją informujemy, że w kategorii „Klasy VII -VIII SP i III Gim. - konkurs informatyczny” wyróżnienie zdobyła Olga Chłanda z klasy VII. Olga, pod kierunkiem pani Doroty Kotowicz, przygotowała prezentację multimedialną pt.: „Poznaj prawdę o niebezpiecznym smogu. Jak sobie z nim radzić?”. Serdecznie gratulujemy!

smog2

Polecane strony

Licznik odwiedzin

402484
Dziś139
Wczoraj288
Tydzień746
Miesiąc6891
Wszystkie dni402484

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.