foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

 Wyniki konkursuXIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodziży

„Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" 2016”

W środę  9 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży  pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’. Patronat nad  konkursem objęli Polski Związek Łowiecki w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród  dzieci  i młodzieży oraz rozwijanie  wyobraźni twórczej.

I tak w 

KATEGORII II

Podania i legendy o Św. Hubercie

Wyróżnienia otrzymali:

Milena Towarnicka, 7 lat, Opiekun: Teresa Flak

Franciszek Romanik, 7 lat,  Opiekun: Renata Chłanda

HubertMartynaHubert Franek

 

W KATEGORII III

Dzikie gęsi w krajobrazie Polski

 II Nagrodę otrzymała Zuzanna Hess, 11 lat, Opiekun: Bożena Sobek

Wyróżnienie otrzymał Karol Ordon, lat 10, Opiekun: Bożena Sobek

  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

Hubert ZuziaHubert Karol

wzratstanie„Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” 2016 – „Św. Jan Paweł II – Wielki Polak i Patriota” - konkurs  plastyczny

Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspomagania rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie”, zorganizowało XIII Wojewódzki Konkurs plastyczny i literacki pt.: „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” 2016 – „Św. Jan Paweł II – Wielki Polak i Patriota”. Wyróżnienie w konkursie otrzymała  uczennica  naszej szkoły Julia Trzeciak z klasy IV. Wręczenie nagród odbyło się 22 października  w Radymnie. Gratulujemy!

zawody plywackieSukces na Międzyszkolnych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego

W czwartek, 20 października na pływalni Wodnik w Głogowie Młp.odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Jak co roku, na starcie pojawiło się wielu zawodników. Celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego i propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Kozdrańska, Kacper Tyrański, Michał Żuczek, Marcin Kiełboń, Konrad Kozdrański, Paulina Rząsa, Zuzanna Hess i Hubert Radziwiński.

Bardzo zacięta rywalizacja oraz żywiołowy doping rozgrzewał do białości zebranych na trybunach rodziców. Młodzi pływacy zaprezentowali bardzo dobrą technikę i przygotowanie kondycyjne. Wszyscy nasi zawodnicy osiągnęli swoje rekordy życiowe. Na zakończenie najlepsi zawodnicy z każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami.

Na podium stanęli:

I miejsce Kornelia Kozdrańska – stylem grzbietowym 25m.

I miejsce Kacper Tyrański – stylem dowolnym 25 m.

I miejsce Zuzanna Hess – stylem klasycznym 50 m

I miejsce Hubert Radziwiński – stylem grzbietowym 50 m.

III miejsce Marcin Kiełboń – stylem grzbietowym 50 m.

oraz w sztafecie OPEN 4x 25 m stylem dowolnym II miejsce w składzie: Zuzia Hess, Konrad Kozdrański, Michał Żuczek i Hubert Radziwiński.

Zwycięzcom gratulujemy, natomiast wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznych treningów, bo kolejne zawody już za rok!!!

Zdjęcia...

konkurs piosenki budy 1Wokalny sukces naszej uczennicy

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły JULIA ŚWIDER z klasy pierwszej, wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Budach Głogowskich.

08.10.2016 podczas finałowej gali młoda wokalistka wyśpiewała sobie drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

konkurs piosenki budy 2

ozywicSukces Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym w ogólnopolskim programie „Ożywić pola. Rok bażanta”

21 czerwca 2016 roku w siedzibie SGGW w Warszawie odbyło się podsumowanie IX edycji ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola. Rok bażanta”, którego organizatorem jest „Łowiec Polski”. Nasza szkoła brała udział w programie po raz pierwszy, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z siódmego miejsca przyznanego przez Kapitułę Konkursu. Kapituła doceniła także naszą zakładkę na stronie internetowej dotyczącą programu – znalazła się ona w gronie sześciu wyróżnionych szkół. Na ogólnopolski finał akcji zaproszono dzieci i młodzież, koordynatorów oraz myśliwych z 35 najlepszych placówek z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów i uczennic z klas IV – VI pod opieką pań: Renaty Chłandy i Doroty Kotowicz oraz myśliwego - pana Jana Banasia. Gospodarzami uroczystości byli: pan Mirosław Głogowski – ogólnopolski koordynator akcji „Ożywić Pola” oraz pan Paweł Gdula – redaktor naczelny „Łowca Polskiego”. W nagrodę szkoła otrzymała lunetę, latarki optyczne, plansze edukacyjne „Dzika natura Mazowsza” i zestaw książek Instytutu Ochrony Środowiska. W tym szczególnym spotkaniu miłośników przyrody mogliśmy uczestniczyć dzięki Zarządowi Okręgowemu PZŁ w Rzeszowie, który był sponsorem wyjazdu do Warszawy.

Szczegółowe wyniki i fotorelacja z uroczystości:

Zobacz więcej na stronie www...

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.