foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Ogólnopolski konkurs „Pocztówka z Sienkiewiczem”.

W dniu 16 czerwca 2016 r. w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej pt. „Pocztówka z Sienkiewiczem”. W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej wzięło udział 693 uczniów z 87 szkół z terenu całej Polski. Jedna praca wpłynęła ze Szkoły Polskiej w Rzymie. W kategorii: „szkoły podstawowe” wśród piątki laureatów jest uczennica naszej szkoły - Klaudia Jemioła, która zdobyła II nagrodę. Uczennica swoją pra cę wykonała pod kierunkiem pani D. Kotowicz. Serdecznie gratulujemy!

Więcej o konkursie można przeczytać: www

Powiatowy Konkurs Wiosenne Zmagania Artystyczne

Temat tegorocznego XIII powiatowego konkursu Wiosenne Zmagania Artystyczne to „Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski”, realizowany w dwóch

kategoriach: plastycznej i literackiej. Organizatorem był ZS nr 2 w Trzebusce. Na konkurs wpłynęło ponad dwieście prac. Dumni jesteśmy, że w kategorii

plastycznej uczniowie nasi zajęli zaszczytne miejsca i wyróżnienia. I miejsce – Aleksandra Kubicz z kl. V, II miejsce – Oliwia Sarna z kl. VI. Amelia

Kordowska - kl. V, Klaudia Jemioła - kl. VI, Wiktoria Łakomy - kl. III i Karol Ordon z kl. III otrzymali wyróżnienia. Do konkursu przygotowywała młodych artystów p. T. Flak.

pocztowka z londPocztówka z Londynu

           Uczennica naszej szkoły OLIWIA SARNAzostała laureatką  II MIEJSCA w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego ph. „A postcard from London”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu pocztówki w języku angielskim. Jedna strona pracy zawierała ilustrację związaną z Londynem, natomiast druga relację z pobytu w Londynie. W treści pocztówki należało odnieść się do pięciu atrakcji turystycznych Londynu. Uroczystość rozdania dyplomów i nagród odbyła się w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej 15 czerwca 2016 r. Gratulujemy!

Konkurs geologiczno-środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" 

XVII edycja 2016 Województwo małopolskie i podkarpackie – rozstrzygnięty!geol2016

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oliwia Sarna, Anna Krzak i Iga Nowak. Tematem konkursu była Ziemia w okowach Lodu. Uczniowie zostali zaproszeni do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej ziemię skutą lodem, zarówno tę odległą jak i współczesną. Młodzi artyści w poszukiwaniu inspiracji wyruszyli w podróż do śnieżnych krajobrazów Ziemi w starszych okresach geologicznych, zdobywali także współczesną Arktykę i Antarktydę. Podróżnicy spotkali na swej drodze pokryte futrem zwierzęta – mamuty, nosorożce, woły piżmowe, zobaczyli jak żył i polował nasz kuzyn – neandertalczyk. Ta niezwykła podróż przyniosła niezwykłe prace, które zostały zauważone przez jury konkursu i wyróżnione. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i podróżnikom i życzymy dalszych sukcesów. Prace na konkurs uczniowie wykonywali pod kierunkiem pań: Doroty Kotowicz i Grażyny Bieniek.

geolog2016

otwp krajowe- Mamy Mistrza!!!

takim hasłem na transparencie przywitali uczestnicy Zielonej Szkoły spóźnionego jeden dzień zdobywcę II Miejsca Finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej KONRADA KOZDRAŃSKIEGO

Relacja Konrada (...)

- Zmagania etapu krajowego twały trzy dni.

Sobota

Wyjechaliśmy o 7.00 aby dojechać do Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bukowisko" w Supraślu na godzinę 14.30. Po zakwaterowaniu udałem się na wieczór integracyjny, na którym zgromadzili się wszyscy uczestnicy (96 osób) XXXIX Finału OTWP. Czas mijał szybko podczas wesołej zabawy na strażacką nutę, w czasie zmagań grupowych i indywidualnych  takich jak np. układanie patykami wieży z rolek papieru, przepychanie piłeczki przez wąż, rzucanie kocami balonu z wodą i wielu innych. Wieczór zakończyliśmy tańcząc Belgijkę.

Niedziela

Drugi dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. po której przystąpiłem do pisania testu. Jednym słowem byłem: zestresowany. Test nie należał do najłatwiejszych ale kilkumiesięczne przygotowania nie poszły na marne i otrzymałem 27 na 40 punktów co, jak się okazało po południu dało mi awans do ścisłej piątki finalistów. W przerwie zwiedziliśmy piękny Supraśl: Akademię Plastyczną, monaster, cerkiew, supraską OSP i rynek. Po czym udaliśmy się do Kruszynian siedziby polskich Tatarów na obiad i zwiedzanie meczetu oraz mizaru.

Po południu

Na pięknej polanie nadleśnictwa Krynki usłyszałem, że przechodzę do finału. Była to dla mnie radosna wiadomość ale jednocześnie stresująca co będzie dalej. Dalej przystąpiłem do  części praktycznej składającej się z trzech etapów: konkurencji operowania prądem wodnym, rozpoznawania przedmiotów oraz udzielenia pierwszej pomocy. Łącznie uzyskałem 7/9 punktów. Praktyczne zmagania wszyscy zakończyli na smażeniu kiełbaski przy ognisku a zwieńczeniem dnia był wieczorny spacer po Białymstoku.

Poniedziałek

Ostatnia część finału - odpowiedź ustna odbyła się w auli dostojnej Akademii Medycznej w Białymstoku. Każdy losował zestaw dwóch pytań, ja wylosowałem zestaw nr 1 i odpowiadałem jako pierwszy. Pytania nie należały do najłatwiejszych. Ale i inni nie mieli lepszych. Z odpowiedzi ustnej otrzymałem 3 z 6 punktów chyląc głowę przed zawodnikiem z województwa lubuskiego. W rezultacie otrzymałem zaszczytny tytuł WICEMISTRZA. Uczestnictwo w tym turnieju było dla mnie ciekawym doświadczeniem i wspaniałą przygodą. Oprócz nagród rzeczowych, możliwości zobaczenia różnych zakątków Polski miałem okazję poznać wielu kolegów, koleżanki, których serdecznie pozdrawiam (pozdrawiam również opiekuna pana Józefa i operatora samochodu straży leśnej). Pragnę jeszcze wspomnieć o tych którzy pomagali mi w przygotowaniach do turnieju: pani Małgosi Z. i mojej rodzinie. Wspomnę jeszcze o poradach pana Mariusza Iskrzyckiego, przeszkoleniu zorganizowanym przez pana Komendanta Miejskiego PSP Waldemara Wilka, wsparciu okazanym przez OSP w Pogwizdowie Starym oraz władze gminy w Głogowie Młp.  Nie mogę nie wspomnieć również o dopingu udzielanym mi przez  szkolne koleżanki i kolegów oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym. 

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.