foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

misjeKonkurs „Gdy myślę misje…”

Tegoroczny konkurs w Muzeum Misyjno – Etnograficznym w Pieniężnie przebiegał pod hasłem: „Zanim ochrzcił się Mieszko – misje wśród naszych przodków”.

Celem tego konkursu było pogłębianie wiedzy dzieci na temat działalności misyjnej Kościoła oraz misji prowadzonych przez Księży Werbistów  i Siostry Misyjne Służebnice Ducha Świętego.

Spośród 485 prac, które wpłynęły na konkurs, Maksymilian Pado uczeń klasy IV zajął I MIEJSCE, Emilia Sarna uczennica klasy VI zdobyła II NAGRODĘ, natomiast Anna Krzak – WYRÓŻNIENIE. Pozostali artyści również zostali docenieni – otrzymali okolicznościowe upominki: Piotr Micał, Klaudia Parat, Klaudia, Marcin Kiełboń. Opiekunami prac były p. Teresa Flak i p. Małgorzata Radziwińska.

 

V edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego „Moja gmina – miejsce, o dużej bioróżnorodności gatunkowej w różnych ekosystemach”

W dniu 30 maja 2016r. odbył się finał V edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego „Moja gmina – miejsce, o dużej bioróżnorodności gatunkowej w różnych ekosystemach”, którego organizatorem jest Zespół Szkół w Budach Głogowskich. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. W pracach plastycznych uczniowie przedstawiali wybrany ekosystem, np. pole, las, łąka, charakterystyczny dla naszego regionu. W części wiedzowej rozwiązywali test obejmujący formy ochrony przyrody na terenie Nadleśnictwa Głogów Małopolski, wykazywali się znajomością fauny i flory Bieszczadzkiego i Magurskiego PN oraz podstawowych zagadnień ekologicznych. Jury konkursowe doceniło prace: Julii Jasion (I miejsce), Natalii Skała (III miejsce) oraz Oli Kubicz (III miejsce). W kategorii wiedzowej II miejsce zdobyła Zuzanna Hess, a wyróżnienia- Anna Krzak i Klaudia Jemioła. Uroczysty finał odbył się w Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Budach Głogowskich. Laureatkom serdecznie gratulujemy!

bajkowisko

I etap XXI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych "

21 maja 2016 roku odbył się I etap XXI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych "". W etapie tym wzięła udział uczennica klasy II, należąca do Szkolnej Grupy Teatralnej "Arlekin" Flawia Brzuszek. Zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Żaba". Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Joanny Moniak opiekuna grupy teatralnej. Życzymy Flawii sukcesów i przejścia do II etapu.

Mamy MISTRZA!

Konrad Kozdrański wygrał wojewódzki etap XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

otwp woj

20 maja, jako zwycięzca etapu gminnego później powiatowego Konrad udał się do Krasiczyna na wojewódzką odsłonę OTWP "Młodzież zapobiega pożarom". Jako uczeń klasy czwartej, startując po raz pierwszy już w tym momencie osiągnął znaczący sukces. W konkursie wzięło udział po 23 reprezentantów powiatów w każdej kategorii wiekowej: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje rozpoczęto testem.

Zwiedzanie zamku w Krasiczynie.

W przerwie między testem a częścią ustną organizatorzy zaprosili uczestników do zwiedzania krasiczyńskiego zamku. Zamek zauroczył nas piękną, burzliwą i bogatą historią. A obiad w części restauracyjnej obiektu dopełnił mocy wrażeń. Ale to nie koniec. Po przerwie nastąpiło odczytanie wyników testu. - Nie mogłam się doczekać, kiedy wyczytają nazwisko Konrada. Komisja czytając od miejsca ostatniego dołożyła dramaturgi sytuacji, ponieważ Konrad zdobył największą ilość punktów i czekaliśmy do końcu -  M. Zięba.

Test składający się z 30 pytań napisał na 26 punktów.

Uzyskany rezultat zapewnił mu pierwsze miejsce w pierwszej odsłonie finału. I jednocześnie ustawił go w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. – Sam się zdziwiłem, że zdobyłem tak dużą liczbę punktów na teście. Cieszę się bardzo, bo wielotygodniowe przygotowania dały konkretny efekt – dzieli się wrażeniami po napisaniu testu Konrad.

Finał - częśc ustna.

Do finału ustnego zakwalifikowało się pięciu uczestników, którzy po wylosowaniu zestawu 3 pytań odpowiadali przy całym audytorium gości, kibiców i uczestników. Konrad jako zwycięzca testu pierwszy odpowiadał na następujące pytania:

1. Jakie znasz metody przerywania spalania. Scharakteryzuj je pokrótce podając przykłady

2. Do czego służy kołnierz ortopedyczny, kiedy go stosujemy.

3. Wymień znane ci dziedziny ratownictwa.

Rozdanie nagród.

Otrzymał dyplom pamiątkowy, rower oraz maskotkę strażacką dla najmłodszego uczestnika. Już od dzisiaj zaczyna przygotowania do etapu krajowego pod kierunkiem pani Małgorzaty Zięby. Jako zwycięzca będzie reprezentował województwo podkarpackie na finale centralnym, który odbędzie się w Supraślu, woj. podlaskie w dniach 4-6 czerwca 2016 roku, gdzie uczestnicy zmierzą się z testem pisemnym, pytaniami zadawanymi bezpośrednio przez komisję oraz specjalistycznym – pożarniczym zadaniem praktycznym. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.


wspolczesni rycerzeFinał XIV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Współcześni Rycerze Św. Floriana”
14 maja w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym „Współcześni Rycerze Świętego Floriana”. Celem konkursu było zapoznanie uczestników z różnorodnością zadań wykonywanych przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia człowieka oraz propagowanie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej i postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym a zwłaszcza bezpiecznego korzystania z dróg.  Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej placówki: Aleksandra Kogut lat 6 i Zuzanna Wota lat 7 otrzymały wyróżnienia. Prace na konkurs uczniowie przygotowywali pod kierunkiem pań: Agnieszki Sarny i Grażyny Bieniek.

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.