foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Ogólnopolski konkurs plastyczny towarzyszący wydarzeniu „Kruche jak ważki…”

kruche1Jak będzie wyglądał?, Do jakich zadań będzie służył?, Dokąd mogę nim polecieć? – na te i inne pytania uczestnicy konkursu pt. „Mój wymarzony samolot” musieli sobie odpowiedzieć przygotowują prace do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu.kruche2

Pośród 336 prac, które wpłynęły na konkurs, prace naszych uczniów zostały docenione. Kacper Ciźla z klasy II otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ, Damian Rydza z klasy II zdobył WYRÓŻNIENIE. Wręczenie nagród miało miejsce 07.05.2016 roku w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. Gratulujemy!

poniesc fantazjiTalenty literackie są wśród nas!

W środę 27 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Gminnego Konkursu Polonistycznego „Dajmy się ponieść fantazji”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Głogowie

Małopolskim, natomiast honorowym patronem burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było wspieranie oraz rozwój talentów literackich uczniów. Jego uczestnicy stanęli przed nielada wyzwaniem, bowiem ich zadaniem było napisanie opowiadania z elementami fantastyki, które rozpoczynać się będzie od zdania: Do dziś nie mogę uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę…Tekst konkursowy musi w całości stanowić oryginalną twórczość autora.

W konkursie tym, nasza uczennica klasy IV Olga Chłanda zajęła II miejsce, natomiast uczennica klasy V Amelia Kordowska  otrzymała wyróżnienie. Komisja konkursowa główną uwagę zwracała na: tematykę zgodną z ideą konkursu, oryginalność

ujęcia tematu, walory językowe oraz umiejętność redagowania tekstu zgodnie ze wskazaną formą. Laureatom zostały wręczone przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego pamiątkowe dyplomy oraz książki. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, podziwiamy ich niezwykły talent literacki oraz życzymy dalszych sukcesów. Dajcie się ponieść fantazji!!!

Czytaj więcej: „Dajmy się ponieść fantazji”

iga nowakWojewódzki  Konkurs Poetycki „Leśne opowieści”

Środa 27 kwietnia okazała się dla naszych podopiecznych wyjątkowo szczęśliwa, bowiem  II miejsce zajęła nasza uczennica klasy V Iga Nowak, w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Leśne opowieści”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Czarnej Sędziszowskiej. Instytucjami wspierającymi i współorganizującymi ten konkurs były: Polski Związek Łowiecki, Nadleśnictwo Głogów oraz Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego. Konkurs był podzielony na dwa etapy. Celem konkursu było pobudzanie do twórczego myślenia, budzenie wrażliwości poetyckiej. Każdy uczestnik dostarczał własny utwór poetycki, który musiał być o tematyce przyrodniczej, w oparciu o kącik przyrodniczy, znajdujący się Szkole Podstawowej w Czarnej Sedziszowskiej. Finaliści, a wśród nich nasza  Iga zostali zaproszeni o recytację utworu i na tej podstawie jury przyznawało miejsca. Wiersz naszej uczennicu o małym ptaszku – Trznadelku, podbił serca jury! Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, ksiązki oraz piękne plansze przyrodnicze dla swoich szkół. Przypominamy, iż Iga w tym roku szkolnym już po raz kolejny zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Czytaj więcej:  Wojewódzki  Konkurs Poetycki „Leśne opowieści”

muzeum historii konkursMuzeum Historii Polski w lutym 2016 r. ogłosiło
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie wizerunku ślubnego wybranego króla z dynastii Jagiellonów lub króla elekcyjnego wraz z poślubioną królewną/księżniczką pochodzącą z obcego dworu. Spośród 1820 prac, które wpłynęły na konkurs, Aleksandra Kubicz uczennica klasy V naszej szkoły, zajęła II miejsce. Praca przedstawiała Eleonorę Habsburżankę i Michała Korybuta Wiśniowieckiego, wykonana była techniką collage, pod kierunkiem p. T. Flak. Uroczyste  podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2016 r. w Muzeum Historii Polski. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną przedstawione w trakcie wystawy historycznej przygotowywanej wspólnie przez MHP i Niemiecki Instytut Historyczny, której tematem są śluby królewskie w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wystawa będzie prezentowana na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie w dniach 21 kwietnia - 20 maja 2016 r.

Więcej:

kuba kawaMiędzynarodowy Konkursy Plastyczny „WESOŁEGO ALLELUJA rozstrzygnięty!

Na IV Międzynarodowy Konkursy Plastyczny „WESOŁEGO ALLELUJA”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej wpłynęło 1397 prac ze 121 placówek oświatowych z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Anglii i dziewięciu województw naszego kraju. Miło nam poinformować, że wśród laureatów równorzędnych nagród jest Jakub Kawa – uczeń klasy szóstej. Serdecznie gratulujemy!

Więcej:

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.