foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

ekologia konk wiedzowyI Ty możesz zostać ekologiem

W dniu 21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVI EDYCJI PODKARPACKIEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I – III ph. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ EKOLOGIEM. W konkursie tym braliśmy udział już po raz dziesiąty, gdyż jest on doskonałym sprawdzianem wiedzy uczniów interesujących się ekologią i światem przyrody. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. W części wiedzowej polegającej na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań wyróżnienie zdobył Aleksander Iskrzycki. „Ochrona zbiorników wodnych” to tematyka części plastycznej, w której duży sukces odniosło troje uczniów. I miejsce zajęła Maja Bedrejczuk, III miejsce- Arkadiusz Bijoś, a wyróżnienie- Szymon Korczak. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie ekologii! 

 

nienad„MOJA MIEJSCOWOŚĆ I REGION SĄ PIĘKNE”

14 kwietnia w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Nienadówce odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „MOJA MIEJSCOWOŚĆ I REGION SĄ PIĘKNE”wraz z wręczaniem nagród. Celem konkursu było pogłębianie świadomości i postaw patriotycznych oraz wzmocnienie więzi i odpowiedzialności za „swoją małą ojczyznę”, zaangażowanie dzieci w poznanie własnej historii oraz ukazanie młodemu pokoleniu wartości historycznych i ich miejsca pochodzenia. Dumni jesteśmy, że wśród nagrodzonych znalazło się aż dziewięciu uczniów- laureatów z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu wręczania nagród: Zuzanna Wota, Maja Bedrejczuk, Zuzanna Hess, Aleksandra Kubicz, Anna Krzak, Oliwia Sarna, Kacper Tyrański, Wiktoria Łakomy i Karol Ordon. Młodzi artyści swoje prace wykonali pod kierunkiem opiekunów p. G. Bieniek i p. T. Flak.

 

jp2 drugi etapDrugi etap szkolnego konkursu wiedzowego o Janie Pawle II rozstrzygnięty!

6 kwietnia odbył się drugi etap konkursu poświęconego osobie Jana Pawła II i wybranym świętym wyniesionym na ołtarze przez Jana Pawła II. W konkursowe szranki stanęło 28 uczniów. W konkursie - jako widzowie - brali udział uczniowie naszej szkoły, z  zainteresowaniem obserwowali zmagania uczestników konkursu, poszerzając równocześnie wiedzę na temat Papieża Polaka i świętych -

Maksymiliana Kolbe, Faustyny Kowalskiej i Brata Alberta. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie bardzo się starali, rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Nad całością konkursu czuwał ks. Paweł Białek.

Laureatami drugiego etapu zostali:

W kategorii I (quiz o Janie Pawle II)

       I miejsce: Mateusz Radziwiński, Szymon Korczak, Franciszek Romanik, Lilianna Jagieło

       II miejsce: Szymon Szydło, Paweł Skała, Paweł Ordon

       III miejsce: Dawid Pękala

W kategorii II ( konkurs wiedzowy o Janie Pawle II)

        I miejsce: Kornelia Kozdrańska

       II miejsce: Julia Szydło, Karol Ordon

      III miejsce: Kamil Hul

W III kategorii  (Wybrani święci wyniesieni na ołtarze przez św. Jana Pawła II)

       I miejsce: Konrad Kozdrański, Olga Chłanda

      II miejsce: Klaudia Jemioła, Oliwier Mucha

      III miejsce: Michał Żuczek, Klaudia Safin

Serdecznie gratulujemy laureatom i ich Rodzicom za wkład pracy wniesiony w przygotowanie dzieci do konkursu.

Zobacz zdjęcia:

zapob pozZapobiegajmy Pożarom
Wojewódzki etap konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” rozstrzygnięty. Prace uczniów naszej szkoły zostały wyróżnione i wysłane na konkurs ogólnopolski, który odbędzie się w Warszawie. Dyplomy i wspaniałe nagrody  ufundowane przez strażaków z Pogwizdowa Nowego  wręczyli w dniu Święta Wiosny prezes OSP Pogwizdów Nowy Tadeusz  Bąk oraz członek zarządu OSP Pogwizdów Nowy Marek Wota. Wyróżnione zostały: Julia Świder lat 6, Kornelia Kozdrańska lat 8 i Emilia Sarna lat 11. Serdecznie gratulujemy.

wielkanocneWielkanocne tradycje


20 marca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wielkanocne tradycje”. Wśród laureatów byli uczniowie naszej placówki: Milena Towarnicka lat 6, Aleksandra Kielar lat 7 i Kacper Szczęch lat 8. W imieniu wszystkich laureatów nagrody odebrał Kacper, który do Przemyśla pojechał z rodzicami i siostrą. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom, paniom: Monice Kłęk, Agnieszce Sarnie i Joannie Moniak.

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.