foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

palmaW dniu 18 marca 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu plastyczno – technicznego „ Palma Wielkanocna”.
 Adresowany był on do wszystkich wychowanków przedszkola, uczniów szkoły podstawowej i ich rodzin. Przedmiotem konkursu było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej z wykorzystaniem naturalnych tworzyw i tradycyjnych form zdobniczych.
     Na konkurs wpłynęło ogółem 37 palm zarówno wykonanych indywidualnie jak również zespołowo przez rodzeństwo. Prace zostały wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami.
Komisja przy wyborze prac brała pod uwagę trud włożonej pracy, estetykę wykonania i dobór odpowiednich materiałów. Liczba przyniesionych palm i sposób ich wykonania przerosła oczekiwania organizatora konkursu. Wszystkie palmy były piękne i wymagały dużego zaangażowania wszystkich członków rodziny.
    Wyłoniono trzy I miejsca, cztery II miejsca, cztery III miejsca i cztery wyróżnienia. Wręczone nagrody były sponsorowane ze środków Komitetu Rodzicielskiego.
 
Oto wyłonieni laureaci.

Czytaj więcej: Palma Wielkanocna- szkolny konkurs plastyczno - techniczny

zbikSukces naszych uczniów

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Regionalnym Konkursie Nauk Przyrodniczych „Żbik” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie  uczniowie w dwuosobowych zespołach rozwiązywali test, składający się z 10 zadań problemowych z zakresu przyrody w szkole podstawowej. Do tego etapu rywalizacji przystąpiło 176 uczniów (tj. 88 dwuosobowych zespołów) z 16 szkół podstawowych.  Do II etapu zostało zakwalifikowanych 30 uczniów, tj. 15 dwuosobowych zespołów z 10 szkół podstawowych, w tym dwa zespoły z naszej szkoły. Zadaniem każdego zespołu było zademonstrowanie samodzielnie przygotowanego doświadczenia przyrodniczego oraz jego dokumentacji w postaci prezentacji multimedialnej. Kinga Safin i Anna Krzak postawiły sobie pytanie badawcze: „Czy oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa?” W odpowiedzi na pytanie z pomocą przyszedł im Archimedes i znajomość gęstości ciał. „Jak pies z kotem – czyli o substancjach hydrofobowych” to temat prezentacji drugiego naszego zespołu –  Klaudii Jemioły i Jakuba Kawy. Rywalizacja finałowa była prawdziwym festiwalem eksperymentów naukowych! Obydwa zespoły reprezentujące naszą szkołę wypadły znakomicie. Cieszymy się, że wśród ścisłej trójki laureatów Ania i Kinga zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy laureatkom! Do konkursu przygotowały uczniów panie R. Chłanda i D. Kotowicz.

 

Szkolna Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 2 lutego 2016r. dokonała oceny prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym Dbamy o środowisko naturalne - oszczędzamy prąd, wodę i środki czystości przyznała następujące nagrody.

 W kategorii: Oszczędzamy wodę

  1. Klaudia Jemioła
  2. Flawia Brzuszek
  3. Anna Krzak, Kinga Safin, Emilia Nowak, Hubert Radziwiński

 W kategorii: Oszczędzamy prąd

 1. Oliwia Sarna
 2. Aleksander Iskrzycki, Karol Ordon, Fabian Sarna

 W kategorii: Oszczędzamy ręczniki papierowe

 1. Anna Tęczar
 2. Julia Szydło, Monika Tęczar, Julia Trzeciak
 3. Iga Nowak, Amelia Kordowska, Dominik Rzucek

 W kategorii: Wycieraj obuwie

 1. Jakub Gniewek

 Przy ocenie prac komisja w składzie Dyrektor Krystyna Gnat i Monika kłęk brała pod uwagę estetykę wykonania i przesłanie skierowane do młodszych i starszych.

 

kartka szkola22 grudnia w Szkole Podstawowej w Buszkowicach wręczono nagrody w wojewódzkim konkursie plastycznym „Kartka do Betlejem”. W uroczystości wzięli udział uczniowie i wychowankowie naszej placówki wraz z rodzicami. Aleksandra Kubicz lat 11 otrzymała II nagrodę a Anna Krzak lat 11 - III nagrodę. Dziękujemy organizatorom za miłą gościnę…

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.