foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO

 Kornelia Kozdrańska, uczennica klasy piątej zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym List do Świętego Mikołaja w kategorii uczniów klas IV-VI, który w grudniu był organizowany przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej. List napisany przez uczennicę był wzruszający, opisywał dziecko, którego jedynym pragnieniem było, aby w jego nowoczesnym domu, w Święta Bożego Narodzenia pojawiła się choinka, by jego rodzice chcieli poczuć magię świąt, celebrować ten wyjątkowy czas. Wykazała się również wielką pomysłowością w wykonaniu oprawy plastycznej, która była dodatkowo ocenianym walorem. Prace konkursowe oceniało jury, w którego skład wchodził redaktor Polskiego Radia Rzeszów pan Andrzej Darczyński.

Jesteśmy dumni z Kornelii, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zdjęcia....

bohater niepodl„Sportowy Bohater Niepodległej” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Organizatorem imprezy było Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a celem konkursu - popularyzacja wiedzy na temat wpływu sportu na polską drogę do wolności, zachęcenie do poszukiwania plastycznych inspiracji w historii polskiego sportu, z podkreśleniem jego wpływu na kształtowanie się idei patriotycznych oraz niepodległościowych.

Pracę oceniali nie tylko edukatorzy, ale również wybitni przedstawiciele ze świata sztuki i sportu. Spośród mnóstwa pięknych i ciekawych prac, jury III miejscem nagrodziło naszą uczennicę Emilkę Nowak, z VIII kl. za pracę  „Mistrzem nie jest się tylko na bieżni… Działalność niepodległościowa Janusza Kusocińskiego”. Na konkurs zostały wysłane również 2 prace uczennic z VIII kl.: Anny Krzak i Pauliny Rząsy. Młodych artystów do konkursu przygotowywała p. T. Flak.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs opublikowane są na stronie internetowej Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie : więcej na www...

30 listopada 2018 roku w SP nr 1 w Nienadówce miała miejsce uroczystość podsumowująca XIII edycję Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”. Miło nam poinformować, że w kategorii literackiej Olga Chłanda z klasy VII i Anna Krzak z klasy VIII zdobyły nagrody, a Zuzanna Hess z klasy VIII - wyróżnienie. Anna Krzak zdobyła też wyróżnienie w kategorii plastycznej, a Paulina Rząsa z klasy VIII zdobyła w tej kategorii nagrodę. Do konkursu uczennice przygotowywały panie M. Pękala i D. Kotowicz.

Zdjęcia...

buszkowiceX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem"


Uczniowie z 68 szkół podstawowych całego województwa podkarpackiego, nadesłali 535 kartek bożonarodzeniowych na jubileuszową, X edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kartka do Betlejem”. Kapituła Konkursowa wyłoniła prace o największych walorach artystycznych i przyznała 11 nagród oraz 9 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Cieszymy się, że II nagrodę w kategorii najmłodszych uczniów zdobyła Julia Tomaka z klasy II, a w kategorii najstarszej wyróżnienia otrzymały uczennice klasy VIII: Izabella Micał i Anna Krzak. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: B. Sobek i D. Kotowicz.

symbole100 lat Niepodległej - Symbole narodowe - Gminny Konkurs Wiedzowy

Konkurs organizowany przez ZS w Budach Głogowskich i pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego P. P. Baja miał na celu kształtowanie poczucia świadomości narodowej, szacunku wobec własnego Państwa i tradycji narodowych oraz zainteresowanie uczniów przeszłością RP. Praca testowa, składająca się z 43 pytań, obejmowała zagadnienia dotyczące dziejów powstania „Mazurka Dąbrowskiego”- faktów i legend, wydarzeń związanych właśnie z okresem powstania hymnu, znajomości przywołanych w treści utworu wydarzeń i postaci historycznych, znajomości i historii pieśni, które pretendowały do miana hymnu, a przede wszystkim historii barw narodowych i polskiego godła państwowego. I i II miejsce w kategorii Klasy VII – VIII SP i III Gimnazjum zdobyły nasze uczennice z VIII klasy: Iga Nowak / 75,5 pkt. / oraz Aleksandra Kubicz / 71 pkt. /, których do konkursu przygotowywała p. T. Flak. Serdecznie gratulujemy.

symbole 1

Polecane strony

Licznik odwiedzin

394097
Dziś188
Wczoraj343
Tydzień971
Miesiąc5613
Wszystkie dni394097

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.