foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Konrad Kozdrański reprezentujący województwo podkarpackie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoła podstawowa został

MISTRZEM POLSKI

Tegoroczny – 41. finał turnieju odbył się w dniach 1-3 czerwca 2018 r. w Świdwinie, woj. zachodniopomorskie. Było intensywnie, uroczyście i naprawdę trudno. Najpierw jednak uczestnicy turnieju – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – przeszli sito eliminacji środowiskowych, potem gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich, by wreszcie dojść do finału centralnego. Honorowy patronat nad nim objęli Minister Edukacji Narodowej,  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Teoria z praktyką

W finale startowali zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w eliminacjach szczebla wojewódzkiego. Wśród finalistów nie było więc osób przypadkowych ale młodzież, która do zapobiegania pożarom podchodzi najsumienniej i z największym zacięciem. Ten etap wymagał od nich naprawdę profesjonalnej i uporządkowanej wiedzy – znajomości ustaw, obycia ze sprzętem pożarniczym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także odpowiedniego podejścia do turniejowych zmagań, czyli rozwagi, opanowania i pewności siebie.

Zmagania uczestników odbywały się w ciągu dwóch dni i podzielone były na kilka etapów. Test wiedzy pożarniczej, ćwiczenia praktyczne np. rozwinięcie linii gaśniczych, zadanie z zakresu ratownictwa medycznego czy odgadnięcie armatury pożarniczej oraz egzamin ustny m.in. takie zadania mieli do wykonania uczestnicy.

Ostatecznie Konrad Kozdrański zdobył największą ilość punktów i został Mistrzem Polski.

GRATULUJEMY!!!

Gratulujemy również drugiemu reprezentantowi Podkarpacia w kategorii wiekowo najstarszej Kamilowi Krauze tytułu mistrza. Gratulacje należą się także dh Józefowi Tuckiemu, który opiekował się finalistami z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie. Konrad przygotowywał się do turnieju pod opieką Małgorzaty Zięby. Zdjęcia...


mdp zawodyGminne zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych

3 czerwca 2018 r. na terenach rekreacyjnych "Rajska Dolina" w Pogwizdowie Starym odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Głogów Młp. rozgrywane zgodnie z regulaminem Zawodów Sportowo – Pożarniczych MDP – CTiF, czyli Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów. Wśród 14 drużyn na zawodach nie mogło zabraknąć i naszych wychowanków.

Chłopcy w składzie: Michał Żuczek, Fabian Sarna, Maksymilian Pado, Jakub Ciźla, Szymon Jasion, Paweł Drzał, Jakub Kawa, Nikodem Kazimierski, Hubert Radziwiński przygotowywali się do zawodów biorąc udział w zbiórkach szkoleniowych pod kierunkiem pań Agnieszki Sarny i M. Zięby, podczas których doskonalili „musztrę”, rozwinięcie bojowe i sztafetę. Dzięki mobilności druhów strażaków: Naczelnika OSP w Pogwizdowie Nowym  Marka Woty oraz kierowcy Grzegorza Dziemieli mogliśmy trenować na kompletnym torze w Pogwizdowie Starym. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

W czasie zawodów

Chłopcy - strażacy nie mogli doczekać się startu. Najpierw jednak gminny kapelan strażacki ks. Zbigniew Gargaś rozpoczął uroczystości od niedzielnej Mszy św.  trochę innej jak zwykle bo polowej. Potem nastąpiła zbiórka, przemarsz pododdziałów oraz podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Następnie dowódca wylosował numer startowy (nr 4). I w atmosferze upalnej pogody czekaliśmy na swój start.

Ćwiczenie bojowe, musztra i sztafeta pożarnicza

Młodzi druhowie w konkurencji sztafety 400m uzyskali czas  80.21 s po niej przystąpili do ćwiczenia Musztry a na koniec bezbłędnie wykonali ćwiczenie bojowe uzyskując czas 62 s. ostatecznie zajęli TRZECIE MIEJSCE. Zwyciężyły MDP z OSP Wola Cicha (dziewczęta) i MDP z OSP Hucisko (chłopcy). Organizatorzy zaprosili nas na lody oraz kiełbaski z grilla. A nasi opiekunowie strażacy pomagający podczas zawodów: Marek Wota, Grzegorz Dziemiela, Mateusz Kędzior i Piotr Skała nagrodzili nas jeszcze słodkimi przekąskami. Bardzo dziękujemy.

Zawody sportowo-pożarnicze, jak mówi regulamin, są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest w szczególności: popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu oraz ocena stanu wyszkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 Zobacz zdjęcia...

 ola kogut 1Uroczystość wręczenia nagród laureatom Rejonowego Konkursu Plastycznego Ilustracja do wybranego wiersza Marii Konopnickiej o tematyce patriotycznej” odbyła się 22 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich. Na uroczystość została zaproszona Aleksandra Kogut z klasy II wraz z opiekunem. Nasza uczennica zdobyła w tym konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

moja miejsc1W wojewódzkim konkursie plastycznym ,,Moja miejscowość i region są piękne" organizowanym przez SP w Nienadówce laureatami zostali uczniowie naszej szkoły. Z klasy pierwszej Kacper Kocur i Laura Weselak - I miejsca, Laura Niemiec - II miejsce, Krystian Jemioła - III miejsce. Z klasy drugiej Aleksandra Krzak - II miejsce, Mikołaj Dyga - wyróżnienie. Z klasy czwartej Marcin Kubicz - III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowały panie B. Sobek i J. Moniak. Gratulujemy sukcesu.

W środę 30 maja na Orliku w Głogowie Małopolskim odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłkę nożną chłopców. W rozgrywkach tych wzięły udział szkoły z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Hul, Kacper Tyrański, Karol Ordon, Fabian Sarna, Michał Żuczek, Paweł Drzał, Szymon Jasion, Jakub Kawa, Maksymilian Pado, Marcin Kiełboń i Hubert Radziwiński. Mecze były rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja szkolna wywalczyła II miejsce. Pomimo upału chłopcy byli bardzo zaangażowani i walczyli o każdą piłkę do ostatniej sekundy. Gratulujemy i dziękujemy za grę „fair play”.

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

394081
Dziś172
Wczoraj343
Tydzień955
Miesiąc5597
Wszystkie dni394081

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.