foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Paulina RząsaJUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU „MIESZKAM W BESKIDACH”

Miło nam poinformować, że w XXV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MIESZKAM W BESKIDACH” sukces odniosły uczennice klasy VII: Anna Krzak w kategorii „grafika komputerowa” zdobyła I nagrodę, natomiast w kategorii „rysunek” Zuzanna Hess zdobyła II, a Paulina Rząsa III nagrodę. Gratulujemy!

Anna KrzakZuzanna Hess

Wojewódzkie eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W piątek 18 maja 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie odbyły się XLI Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju, w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 64 zwycięzców eliminacji powiatowych.

Konrad Kozdrański uczeń klasy VI jako zwycięzca powiatu rzeszowskiego oraz ubiegłoroczny mistrz województwa wraz ze swoją prowadzącą panią Małgorzatą Ziębą udał się również do Strzyżowa aby potwierdzić swoje umiejętności wiedzowe na temat ochrony przeciwpożarowej. Turniej podzielony był na dwie części: pisemną i ustną. W pierwszej należało odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Po tej części Konrad był jednym z trzech, którzy zajęli pierwsze miejsce. Natomiast w drugim etapie 5 najlepszych z testu, przed całym gremium gości, kibiców i uczestników odpowiadało ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską składającą się z oficerów Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Ostatecznie Konrad Kozdrański po finale ustnym zajął Drugie Miejsce, które również daje możliwość udziału w finale krajowym. Finał Centralny OTWP odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 roku w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim.  Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

Zdjęcia...

Dnia 15 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbył się „Gminny konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim”. W związku ze zbliżającymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza placówka stara się szerzyć wśród uczniów znajomość historii naszej ojczyzny oraz wiedzy na temat jej wielkich bohaterów. Jednym z nich jest Józef Piłsudski, którego zasługi w odrodzeniu państwa Polskiego są niezliczone. Celem konkursu było poznanie jego działalności politycznej oraz prywatnego oblicza. Organizatorami konkursu były pani Sara Jachyra, Barbara Słotarska, oraz Bożena Sobek. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie poszczególne placówki wyłaniały dwóch uczniów, którzy następnie podczas finału prezentowali swoją placówkę. W finale uczestniczyło sześć szkół z gminy Głogów Małopolski: ZS w Wysokiej Głogowskiej, ZS w Przewrotnem, SP w Stykowie, ZS w Budach Głogowskich, ZS w Głogowie Małopolskim oraz ZS w Pogwizdowie Nowym. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Dorota Walczewska, Katarzyna Dziecic oraz Barbara Słotarska. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dopiero runda dodatkowa rozstrzygnęła konkurs. Laureatami są:

I

Zespół Szkół w Budach Głogowskich, uczniowie Miłosz Sarna oraz Filip Kowalski100 logo

przygotowani przez panią Katarzynę Dziedzic

II

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym, uczniowie Iga Nowak oraz Zuzanna Hess

przygotowani przez panią Sarę Jachyrę

III

Zespół Szkół w Przewrotnem, uczniowie Katarzyna Burczek oraz Marek Rzeszutek,

przygotowani przez panią Dorotę Walczewską

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia...

10 maja 2018 roku odbył się w Domu Parafialnym w Rudnej Wielkiej IX Gminno-Parafialny Konkurs Papieski ph „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”. Gośćmi honorowymi byli Proboszcz Parafii Rudnej Wielkiej Wacław Sopel i Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników z okolicznych szkół. Naszą reprezentowało sześciu uczestników. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach:
1. kategoria klasy VII i gimnazjum:
I miejsce zajęła Iga Nowak z klasy VII / opiekun M. Pękala/
Paulina Rząsa –wyróżnienie /opiekun M. Pękala/
2. kategoria klasy IV-VI
II miejsce zajęła Kornelia Kozdrańska /opiekun B. Kozik/
3. kategoria klasy I- III

II miejsce Laura Weselak / opiekun J.Moniak/
Wyróżnienie otrzymał Dawid Pękala /opiekun R. Chłanda/
Wysoki poziom wymusił wspaniały występ uczniów z Rudnej Małej, którzy w montażu słowno- muzycznym przybliżył postać Wielkiego Polaka. Teraz przed nami kolejny konkurs poezji patriotycznej w Przewrotnem. Liczymy na sukcesy!

Zdjęcia...

12 maja 2018 roku w Głogowie Małopolskim odbyły się Gminne Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym. Wzięli w nich udział chłopcy i dziewczęta klas IV i młodsi z sześciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłką palantową i skok w dal. Rywalizacja toczyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie w sportowej atmosferze. Nasi zawodnicy wkładali w zmagania całe swoje możliwości fizyczne i należy pochwalić wszystkich startujących za walkę o każdą sekundę biegu, metr na rzutni czy centymetr na skoczni. Dla niektórych z nich były to pierwsze „prawdziwe” zawody sportowe i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Nasza reprezentacja szkolna w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce i w kategorii chłopców również II miejsce, awansując do zawodów powiatowych. GRATULUJEMY!!!

Skład drużyny dziewcząt:
Natalia Skała
Julia Jasion
Flawia Brzuszek
Klaudia Parat
Kornelia Kozdrańska

Skład drużyny chłopców:
Karol Ordon
Kacper Tyrański
Damian Rydza
Kamil Hul
Marcin Kubicz

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

393244
Dziś118
Wczoraj242
Tydzień118
Miesiąc4760
Wszystkie dni393244

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.