foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

ortog1ORTOGRAFIK NA 6

Czy ortografia to jedynie problemem, który spędza sen z powiek naszym wychowankom? Okazuje się, że nie dla każdego ucznia naszej szkoły ortografia jest koszmarem, bowiem nie brakuje tych, którzy doskonale posługują się językiem ojczystym zarówno w mowie, jak i w piśmie. Dowodem był ich chętny udział w konkursie ortograficznym. Do rywalizacji stanęło 13 uczniów, którzy zmierzyli się z zawiłościami języka polskiego, w myśl słów Janusza Korczaka Błąd w mowie i w piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz. Ten dzień w szkole dłużył się niemiłosiernie...tak zaczynał się tekst dyktanda ortograficznego, w którym było mnóstwo wyrazów sprawiających trudności ortograficzne. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII, jednak spróbować swoich sił pragnął również młodszy uczeń z klasy III - Szymon Korczak, który swoją wielką wiedzą ortograficzną uplasował się na czwartym miejscu, tym samym zdobywając wyróżnienie.
I miejsce zajęła – Amelia Kordowska, klasa VII
II miejsce zajął -Oliwier Mucha, klasa VI
III miejsce zajęła – Izabella Micał, klasa VII
Laureaci otrzymali dyplomy oraz słowniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

ortog2

Gminne Zawody „Baw się z nami"

„Baw się z nami" to nazwa konkursu zabaw sprawnościowych dla uczniów klas I - III szkół podstawowych organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Konkurs obejmuje 7 zabaw a mianowicie: "sztafetę", "dodawanie skoków", "zmianę piłek", "bieg w workach", "rzuty do żywego kosza", "bieg z szarfami", "strzały na bramkę". Każda drużyna liczy 10 zawodnikó  (5 dziewczynek i 5 chłopców). Suma punktów uzyskana przez drużynę ze wszystkich konkurencji decyduje o końcowej kolejności w konkursie. W tym roku szkolnym 28 kwietnia na kompleksie sportowym „Orlik" w Głogowie Młp. odbyły się Gminne Zawody „Baw się z nami". Po raz kolejny w eliminacjach gminnych wystartowały szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klas II i III w składzie:
Zuzzanna Wota, Maja Bedrejczuk, Julia Świder, Julia Tomaka, Szymon Korczak, Paweł Ordon, Paweł Skała, Adrian Wal, Szymon Korczak.
Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując IV miejsce. Uczestnikom sportowej rywalizacji dopisywała znakomita aura, oraz doping zgromadzonych rodziców. Konkurs „Baw się z nami” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również integracja dzieci i wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Głogowie Małopolskim odbył się III Międzyszkolny Turniej Unihokeja o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Do rywalizacji przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Nasi zawodnicy zmagali się, by nie dopuścić do utraty gola. Nie zabrakło też ciekawych akcji, a niektóre z nich zwieńczone były pięknymi bramkami. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z uczniów V i VI klasy zajęła II miejsce zdobywając puchar!  W przerwach między meczami chłopcy umilali sobie czas korzystając z siłowni na świeżym powietrzu.
Skład zespołu:
Karol Ordon
Kamil Skała
Fabian Sarna
Michał Żuczek
Paweł Drzał
Konrad Kozdrański
Maksymilian Pado
Marcin Kiełboń
Szymon Jasion
Jakub Kawa

Zdjęcia...

 Co to jest droga pożarowa?

   Z takim i wielu innymi pytaniami musieli zmierzyć się 26 kwietnia, w Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Mistrzowie etapu gminnego w swoich kategoriach - Konrad Kozdrański i Zuzanna Hess. Turniej rozgrywano w trzech grupach wiekowych. Tym razem część pisemna nie okazała się  przysłowiową "pestką" wręcz przeciwnie stanowiła niemałe wyzwanie wiedzowe. Jednak i Konrad i Zuzanna pokazali swoje umiejętności i obydwoje napisali test pomyślnie plasując się w trójce szczęśliwców zakwalifikowanych do etapu ustnego, decydującego. I tak Konrad Kozdrański po odpowiedzi ustnej po raz trzeci zdobył tytuł MISTRZA POWIATU w kategorii szkoła podstawowa a Zuzanna Hess MIEJSCE DRUGIE w kategorii klasy 7. i gimnazjum.

Pracami turnieju kierował  Prezes Powiatowy ZOSP RP druh Jan Kucaj a wspierał go z-ca Komendanta Miejskiego PSP bryg. Kazimierz Witek. Konrad Kozdrański uczeń klasy VI jako zdobywca I MIEJSCA, 18 maja w Strzyżowie będzie reprezentować powiat rzeszowski na etapie wojewódzkim. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Zdjęcia...

otwp gminne 1 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny 

Co to jest linia zasilająca? Czego nie wolno gasić wodą? Co oznacza litera „B” w symbolu samochodu gaśniczego GCBA? Z takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jak co roku organizacją turnieju zajął się Zarząd Miejsko Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Głogowie Młp. 

Do etapu gminnego, który został rozegrany w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. przystąpiło 35 młodych adeptów pożarnictwa w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, 7-klasa i gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe. Byli to najlepsi uczniowie, którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne. I tak naszą szkołę licznie reprezentowali: Zuzanna Hess, Emilia Nowak, Julia Szydło, Marcin Kiełboń, Szymon Korczak i Konrad Kozdrański. Uczestnicy w trakcie przygotowania do kolejnego etapu musieli się zapoznać m.in. z przepisami przeciwpożarowymi, techniką pożarniczą, organizacją ochrony przeciwpożarowej, a także historią i tradycjami ruchu strażackiego. Najważniejszym tematem podczas przygotowań była znajomość zasad postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dlatego w przeddzień turnieju odwiedziliśmy remizę strażacką w Pogwizdowie Nowym, gdzie dzięki miejscowym druhom strażakom mogliśmy doskonalić wiedzę na temat sprzętu strażackiego.

Turniej rozpoczęto od testu pisemnego składającego się się z 40 pytań przygotowanych dla każdej grupy wiekowej według zróżnicowanego stopnia trudności. Następnie dla trzech uczestników z najlepszymi wynikami z testu w każdej kategorii wiekowej został rozegrany finał ustny. W kategorii szkoła podstawowa w finale ustnym było czterech zawodników (decydowała taka sama ilość punków) w tym trzech z naszej szkoły: Marcin Kiełboń, Szymon Korczak trzecioklasista, najmłodszy uczestnik i ubiegłoroczny mistrz etapu gminnego Konrad Kozdrański. Wyniki:

Lp.

Imię

Nazwisko

Wynik testu pisemnego max 40 pkt.

Egzamin ustny

Wynik końcowy

1. miejsce

Konrad

Kozdrański

40

11

51

2. miejsce

Kacper

Dziubek

36

12

48

3. miejsce

Marcin

Kiełboń

36

10

46

4. miejsce

Szymon

Korczak

34

11

45

W kategorii 7. klasa i gimnazjum do części ustnej dostała się Zuzanna Hess, która również została zwyciężczynią swojej kategorii.

Lp.

Imię

Nazwisko

Wynik testu pisemnego max 40 pkt.

Egzamin ustny

Wynik końcowy

1. miejsce

Zuzanna

Hess

39

12

51

2. miejsce

Andżelika

Komisarz

39

11

50

3. miejsce

Jakub

Nabożny

37

11

48

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową, a laureaci poszczególnych kategorii wiekowych statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego oraz Zarząd Miejsko Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Głogowie Młp. Zwycięzcom gratulowali również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie bryg. Tomasz Baran, Komendant Miejsko Gminny ZOSP RP w Głogowie Młp. Marian Bąk oraz Prezes ZOG OSP RP Stanisław Zięba.

Zwycięzcy etapu gminnego Zuzanna Hess i Konrad Kozdrański będą reprezentować gminę na etapie powiatowym 26 kwietnia 2018 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie. Gratulujemy. /Opiekun: Małgorzata Zięba/

Zdjęcia...

Polecane strony

Licznik odwiedzin

394088
Dziś179
Wczoraj343
Tydzień962
Miesiąc5604
Wszystkie dni394088

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.